وکیل تابعیت مجرب + گرفتن تابعیت ایرانی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
وکیل تابعیت

در سال‌های اخیر روز به روز به تعداد اتباعی که از کشورهایی مثل افغانستان، پاکستان، عراق و … وارد کشور ما می‌شوند افزوده می‌شود. این دسته از افراد برای دریافت راهنمایی و مشاوره برای حل مشکلات خود لازم است که با وکیل تابعیت مشورت کنند. در نتیجه برخی از وکلای پایه یک دادگستری در این حوزه خدمات مختلفی به متقاضیان ارائه می‌دهند.

وکیل تابعیت و وظایف آن

وکیل تابعیت، وکیلی است که در امور مربوط به اخذ و تغییر تابعیت افراد، مشاوره و خدمات حقوقی به آن‌ها ارائه می‌دهد. این وکلا افراد را راهنمایی می‌کنند تا بهترین راه برای اخذ تابعیت یا تغییر تابعیت خود در پیش بگیرند.

ارائه مدارک لازم، تهیه و تنظیم اسناد، نگارش و ارسال نامه‌های مربوطه و حفاظت از حقوق مشتریان در زمینه تابعیت از جمله وظایف این وکیل است.

 وکیل برای اتباع خارجی برای اخذ تابعیت ایرانی

اخذ تابعیت ایرانی با کمک یک وکیل تابعیت شامل مراحل زیر خواهد بود:

 1. مشاوره با وکیل 

  اتباع خارجی باید ابتدا به یک وکیل متخصص در امور تابعیت مراجعه کرده و مشورت کنند.

 2. تهیه مدارک

  وکیل افراد را راهنمایی خواهد داد که چه مدارکی برای اخذ تابعیت ایرانی نیاز است و به آن‌ها کمک خواهد کرد تا این مدارک را تهیه کنند.

 3. تنظیم اسناد

  وکیل تابعیت افراد را در تنظیم و تهیه اسناد مورد نیاز برای اخذ تابعیت ایرانی راهنمایی خواهد کرد.

 4. نمایندگی در مراحل قانونی

  وکیل می‌تواند اتباع خارجی را در مراحل قانونی مختلف، از جمله مراحل دادرسی و مصاحبه‌های مربوط به تابعیت، راهنمایی می‌کند.

نمایندگی در مراحل قانونی

با دنبال کردن این مراحل و با کمک یک وکیل تابعیت متخصص، اتباع خارجی می‌توانند فرایند اخذ تابعیت ایرانی را به درستی انجام دهند.

اهمیت استفاده از وکیل برای اتباع کشورهای خارجی

کمک گرفتن از وکیل برای اتباع کشورهای خارجی اهمیت بسیاری دارد زیرا وکیل تابعیت با داشتن دانش لازم درباره قوانین و مقررات محلی، می‌تواند به اتباع خارجی کمک کند تا از حقوق و تعهدات خود در کشور مورد نظر آگاه شوند.

این وکیل می‌تواند به اتباع خارجی در مواقع اختلافات حقوقی کمک کند و آن‌ها را در دادگاه‌ها نمایندگی کرده و از حقوق آن‌ها را دفاع می‌کند. وکیل تابعیت می‌تواند به اتباع خارجی مشاوره حقوقی ارائه دهد. بنابراین، استفاده از وکیل برای اتباع کشورهای خارجی بسیار اهمیت دارد تا از مشکلات حقوقی و مهاجرتی جلوگیری شود و به آن‌ها کمک کند تا بهترین تصمیم‌ها را بگیرند.

شرایط اخذ تابعیت برای افراد خارجی

افراد متقاضی دریافت تابعیت ایرانی لازم از شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن سن بالای 18 سال
 • از خدمت نظامی در کشور متبوع فراری نباشد
 • نداشتن سابقه جرم غیر سیاسی در هیچ کشور دیگری
 • سکونت به صورت قانونی حداقل 5 سال (متوالی یا غیر متوالی)

شرایط اخذ تابعیت برای افراد خارجی

هزینه وکیل تابعیت

هزینه‌های وکیل برای اخذ تابعیت ممکن است متغیر باشد و بستگی به موارد مختلفی مثل پیچیدگی موضوع دارد. اگر موضوع اخذ تابعیت پیچیده و زمان‌بر باشد، هزینه وکیل ممکن است بیشتر باشد.

سابقه و تجربه وکیل از دیگر موارد تعیین کننده هزینه وکیل تابعیت است. وکلای باسابقه و تجربه بیشتر، ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. هزینه وکیل بسته به میزان زمان و تلاشی که برای پرونده صرف می‌کند نیز متغیر است.

 وکیل اتباع افغانی در تهران

بیشترین آمار مربوط به اتباعی که برای گذراندن زندگی و معیشت به کشور ما مهاجرت می‌کنند، مربوط به افغان‌ها است. این دسته از افراد با ورود به ایران به کارهای مختلفی مشغول می‌شوند و در این زمینه ممکن است برای آن‌ها مشکلات مختلفی به وجود بیاید.

از جمله این مشکلات می‌توان مواردی مانند افتتاح حساب بانکی به نام خود یا مشکلات مالی به نام زدن اموال منقول و غیر منقول را نام برد. برای افرادی که در یک کشور دیگر زندگی می‌کنند این مشکلات از جمله مسائل بسیار مهم محسوب می‌شود.

به عنوان مثال افغانی‌هایی که فاقد پاسپورت ایرانی و تابعیت هستند شرایط به نام کردن اموال منقول یا غیرمنقول را ندارند. در این صورت بهتر است قبل از اینکه افراد با مشکلات بزرگ مواجه شوند، از راهنمایی‌های یک وکیل اتباع افغانی استفاده کرده و کار خود را به صورت قانونی پیش ببرند.

 وکیل اتباع افغانی در تهران

گروه وکلا ایران دادگستر آماده ارائه کلیه خدمات در زمینه وکیل اتباع افغانی در تهران بوده و مشاوره‌های حقوقی، وکیل تابعیت، وکیل مهاجرت، وکیل ثبتی و … را به صورت آنلاین یا حضوری در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار می‌دهد.

سخن پایانی

وکیل تابعیت لازم است که در زمینه حقوق بین‌المللی تخصص‌های ویژه داشته باشد. چون اتباع خارجی که وارد ایران می‌شوند ممکن است با مشکلات حقوقی مختلفی مواجه شوند. مؤسسات حقوقی و دفاتر وکالت مختلفی در کشور وجود دارند که می‌توان برای انتخاب بهترین وکیل تابعیت به آن‌ها مراجعه کرد.

از جمله این مؤسسات می‌توان به گروه وکلای ایران دادگستر اشاره کرد. خدمات قبول وکالت و مشاوره حقوقی در زمینه‌های مختلفی چون امور ملکی، امور ثبتی، قرارداد پیمانکاری، حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و … با زیر نظر بهترین وکلا پایه یک دادگستری از جمله خدمات این گروه محسوب می‌شود.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *