معرفی متخصص ترین وکیل بیمه در ایران

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
وکیل بیمه

وکیل بیمه به شخصی گفته می‌شود که کلیه قوانین لازم در رابطه با بیمه را می‌داند و در اختلافات بیمه ای تخصصی‌ترین و بهترین راهکار را به شما ارائه می‌دهد. چنین وکلایی به علت تجربه‌ای که در بررسی پرونده‌های مختلف در زمینه بیمه دارند، بنابراین تمامی بخشنامه‌ها و همچنین تبصره‌های مربوط به بیمه را می‌شناسند‌ و بر اجرای آن‌ها تسلط کافی دارند.

از این رو وکیل بیمه کاملاً آگاه است که جهت حل و فصل پرونده‌های بیمه از طریق چه مراکز و مراجعی باید اقدام کند. به همین دلیل شما با کمک و راهنمایی چنین وکلایی در کمترین زمان ممکن به حق و حساب خود خواهید رسید.

وکیل بیمه برای رفع اختلافات بیمه ای

بیمه قراردادی است که بر اساس آن بیمه گر وظیفه دارد مقداری پول را که از بیمه گذار دریافت کرده است طبق تعهداتی در صورت بروز حادثه‌ برای او به منظور جبران خسارت مالی به بیمه گذار بپردازد.

چنانچه هر گونه مشکلی میان افراد و شرکت های بیمه پیش بیایید بهترین وکیل برای ارائه راه حل های مسالمت آمیز به همراه مشاوره های تخصصی تنها وکیل بیمه است. اما یادتان باشد برای رفع هر مشکل بیمه ای به طور مجزا باید به سراغ متخصص ترین وکلای بیمه بروید؛ چون وکلای متخصص بیمه با دانش حقوقی زیاد خسارت شما را تا ریال آخر از شرکت بیمه وصول می‌کنند‌.

انواع وکیل بیمه

وکلای بیمه به غیر از تخصصی که در امور بیمه دارند ممکن است در شاخه‌ای از بیمه دانش بیشتری داشته باشند. از این رو وکلای بیمه در گروه‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه انواع وکیل بیمه را معرفی می‌کنیم:

  • وکیل بیمه باربری

بیمه باربری در نمونه‌های مختلفی برای بازرگانان صادر می‌شود‌. اما گاهی اوقات مبلغ زیاد خسارت ایجاد شده به همراه مشکلاتی در بین بیمه گر و همچنین بیمه گذار سبب تشکیل یک پرونده حقوقی می‌شود‌.

در این گونه دعاوی یقیناً بیمه گذار جهت دریافت خسارت خود به شکل کامل به تخصص یک وکیل بیمه نیازمند است؛ چون وکلای بیمه با تسلط به قانون های داخلی کشور و قوانین بین المللی بیمه در خصوص حمل و نقل آشنایی کاملی دارند.

وکیل بیمه باربری

  • وکیل بیمه شخص ثالث

وکیل تصادفات رانندگی که به آن وکیل بیمه شخص ثالث هم گفته می‌شود در حوزه وصول دیه افراد آسیب دیده در حادثه‌های رانندگی فعالیت می‌کنند. از آنجایی که بیمه شخص ثالث دارای بخشنامه‌های مختلفی است بنابراین وصول دیه برای شما کار نسبتاً دشواری است‌. به همین دلیل بهتر است کار را به یک وکیل متخصص بیمه بسپارید تا دیه را به شکل کامل از شرکت بیمه بگیرد.

  • وکیل بیمه آتش سوزی

خسارات آتش سوزی در بیشتر کارخانه‌ها و از همه مهم‌تر انبارهای بزرگ خیلی زیاد شده است. به همین دلیل برخی شرکت های بیمه کننده تن به پرداخت چنین خسارت های آتش سوزی نمی‌دهند.

معمولاً در چنین شرایطی شخص بیمه شده جهت جبران خسارت های آتش سوزی فقط به دانش یک وکیل متخصص بیمه نیاز دارد. زیرا چنین وکلایی با انواع بخشنامه‌ها و همچنین آیین نامه‌ها آشنایی دارند پس بهترین شکل راه و چاه گرفتن خسارت از شرکت بیمه را می‌دانند.

وکیل بیمه آتش سوزی

  • وکیل بیمه مسئولیت

یکی از بیمه هایی که در خصوص مباحث مختلف دارای قراردادهایی سرشار از بند و ماده هستند بیمه مسئولیت است. این گونه بیمه ها برای افرادی مثل کارگران و یا کارمندان تحت پوشش در نظر گرفته می‌شوند.

اما هنگامی که کارگر و یا کارمندی دچار آسیب می‌شود برخی شرکت های بیمه به شکل کامل شخص آسیب دیده را پوشش نمی‌دهند. در این پرونده‌ها تنها یک وکیل تخصصی بیمه مسئولیت می‌تواند مانند یک وکیل ثبتی حقوق ضایع شده شما را پس بگیرد.

دعاوی که علیه بیمه گر مطرح می‌شود

از جمله دعاوی که وکیل بیمه با تخصص زیادی آن‌ها را حل و فصل می‌کند عبارتند از:

  • دعاوی علیه بیمه عمر
  • دعاوی علیه بیمه بیکاری
  • دعاوی برای از کارافتادگی
  • دعاوی علیه بیمه آتش سوزی
  • دعاوی برای گرفتن سختی کار
  • دعاوی برای گرفتن حقوق بازنشستگی برای وراث

 وظایف بهترین وکیل بیمه در ایران

وکلای بیمه در پیگیری موارد حقوقی در زمینه بیمه تخصص‌های زیادی دارند. همچنین در حوزه‌ انواع بیمه نامه و اختلافاتی که برای شما در این زمینه ایجاد می‌شود مثل غرامت حرفه‌ای، خسارت اموال و همچنین مسئولیت کارفرمایان و… به شما مشاوره حقوقی باکیفیتی ارائه می‌دهند‌.

 وظایف بهترین وکیل بیمه در ایران

سخن پایانی

متخصص ترین وکیل بیمه در ایران یکی از وکلای برجسته پایه یک دادگستری در زمینه بیمه است که در چهارچوب قانون از شما دفاع می‌کند و بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان می‌آورد. از این رو بهترین وکلای بیمه در گروه وکلا ایران دادگستر بدون شک در دعاوی بیمه سعی می‌کنند هزینه‌ها را کاهش دهند و با صرفه‌جویی در زمان به بهترین شکل ممکن از وکلای خود دفاع کنند.

در حقیقت وکلای بیمه در مجموعه‌ ایران دادگستر نسبت به کلیه موضوعات بیمه آگاهی و سررشته زیادی دارند‌. همچنین با آشنایی کامل پیگیری پرونده ها را در مراکز و مراجع قضایی و سایر ادارات مربوط به بیمه با دقت زیادی انجام می‌دهند.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *