لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه دو فقره و چک

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه دو فقره و چک

بر اساس مقررات جدید و آخرین تغییرات قانون چک، یک راه و انتخاب برای اقدام و اعمال فشار به صادرکننده به آنچه از قبل وجود داشت اضافه گردیده است که عبارت است از ” اقدام جهت درخواست صدور اجراییه در اجرای احکام دادگستری “.

به موجب این امکان به دارنده حق داده شده است که پس از برگشت چک با مراجعه مستقیم به اجرای احکام مانند کسی که حکم قطعی دادگاه را در دست دارد بلافاصله درخواست شروع عملیات اجرایی را نماید. نمونه لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه دو فقره و چک در زیر برای شما مخاطبان گرامی درج شده است.

لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه دو فقره و چک

بسمه تعالی تاریخ: …………………

ریاست محترم شعبه ……….. دادگاه عمومی حقوقی
لایحه
موضوع: پرونده کلاسه …………………
سلام علیکم؛ احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای مورخ 29/4/٨٩ ساعت ۱۲ تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را مطابق ماده ۹۳ ق.آ.د.م. به استحضار دادگاه محترم می‌رساند:
خواهان خانمی بنام ……………………………… اصل ……..ی با وکالت آقای …………………. دادخواست مطالبه وجه ۲ فقره چک بشماره‌های ……….. به مبلغ ……….. ریال و ……….. به مبلغ ……….. ریال هردو عهده بانک ……….. شعبه ……….. علـى اینجانب طرح دعوی نموده در حالیکه هیچگونه حسابی با وی نداشتم و بطور کلی او را نمی‌شناسم ۲ فقره چک موصوف را به آقای ……….. بطور امانت تحویل داده بودم که در ته چک شماره ……….. امانت قید شده و ظهرته چک را هم ایشان امضاء وامانت بودن آن را تأیید نموده است.
چک شماره ……….. راهم بابت پشتوانه خرید اتومبیل پراید به آقای ……….. داده بودم. پنج میلیون تومان از وجه چک را بصورت نقدی ماه به ماه به ایشان داده‌ام و فقط مبلغ سه میلیون تومان از وجه چک را بدهکار هستم. گواهانی دارم که عنداللزوم معرفی خواهد شد.
با عرض مراتب فوق تقاضای رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته مورد استدعاست.

با تقدیم احترام
نام و نام خانوادگی
امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *