لایحه دفاعیه تحصیل مال نامشروع از حساب بانکی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
دفاعیه تحصیل مال نامشروع از حساب بانکی

دفاعیه تحصیل مال نامشروع از حساب بانکی همان دادخواستی است که توسط وکیل تنظیم شده و در آن توضیحات موکل درباره قانونی بودن منبع وجوه، ارائه مدارک مالی و بانکی معتبر، و درخواست صدور حکم برائت بر اساس شواهد مستدل ارائه شده است. در ادامه می‌توانید نمونه ای از دفاعیه تحصیل مال نامشروع از حساب بانکی که توسط ایران دادگستر تهیه شده را مشاهده نمایید.

دفاعیه تحصیل مال نامشروع از حساب بانکی

بسمه تعالی

تاریخ: ……

بازپرس محترم شعبه ۵ دادسرای عمومی انقلاب ناحیه ۲۳ (ویژه نیابت تهران)

با عرض سلام و ادب؛

احتراماً عطف به پرونده کلاسه …… مطروحه در آن شعبه محترم با موضوع شکایت آقای …… از موکل آقای …… دائر بر تحصیل مال نامشروع از حساب بانکی در توجیه عدم قصور و بیگناهی موکل خود مشروح دفاعیات خویش به شرح ذیل‌الذکر معروض می‌دارم.

مقدمتاً موکل اینجانب ۶۲ ساله و از کسبه خوشنام و شناخته شده و فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده که تاکنون کوچکترین خطایی مرتکب نشده است. نامبرده دارای آژانس معاملات مسکن بوده که گویا مع‌الاسف افرادی سودجو از اینترنت وای فای داخل مغازه‌اش سوء استفاده نموده و دست به چنین اقدام مجرمانه‌ای زده‌اند و موکل به هیچ عنوان اطلاعی از هویت و اقدامات فرد یا افراد خاصی نداشته و ندارد.

بازپرس محترم لازم می‌دانم،  عرض کنم که موکل اصلاً نحوه کار با اینترنت را بلد نبوده و تنها به زحمت می‌تواند کد رهگیری را اخذ نماید تاکنون هیچ اقدامی مبنی بر جابجایی پول از این طریق انجام نداده است.

 تنها به این علت که خط تلفن همراه مغازه به نامش ثبت شده و به ناچار جهت دریافت کد رهگیری اقدام به نصب و راه اندازی اینترنت نموده و در مظان چنین اتهامی قرار گرفته است. فارغ از این که وای فای مغازه رمز عبور داشته یا نه افراد و ارباب رجوع‌های بیشماری در بنگاه تردد می‌نماید و دسترسی به رمز و اتصال به اینترنت متعلق به غیر و هک کردن آن کاری بسیار ابتدایی و پیشه پا افتاده‌ای است و هر کسی ممکن است دست به چنین اقدامی زده باشد.

نظر به اینکه خاطی با مال برده شده اقدام به خرید تور نموده، به طور حتم شخصی که آن خرید به نامش ثبت شده از آن خدمات استفاده نموده مجرم می‌باشد. نه موکل که از همه جا بی‌خبر بوده و هیچ اقدامی دال بر جابجایی پول انجام نداده است.

در مجموع با عنایت به دفاعیات مذکور در سطور قبل و تکذیب شدید موکل که سالیان زندگی خود را با آبرو گذرانده استدعا دارم، با عنایت به ماده ۴ قانون دادرسی کیفری و اصل ۳۷ ق. اساسی و با در نظر گرفتن اصل وزین برائت تصمیم شایسته را صادر فرمایید.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *