تقاضای طلاق توافقی با بذل نفقه و اجرت المثل

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای طلاق توافقی با بذل نفقه و اجرت المثل

در طلاق توافقی، زن و شوهر با توافق یکدیگر تصمیم به جدایی می‌گیرند و شرایط مالی و حقوقی را مشخص می‌کنند. در این نوع طلاق، زن می‌تواند با بذل نفقه و اجرت‌المثل (یعنی گذشت از حقوق مالی خود) از شوهر، روند طلاق را تسهیل و تسریع نماید. این توافق‌ها معمولاً در قالب یک سند رسمی ثبت می‌شود تا هیچ‌گونه ادعایی در آینده مطرح نشود. در ادامه می‌ توانید نمونه ای از تقاضای طلاق توافقی با بذل نفقه و اجرت المثل را مشاهده نمایید.

تقاضای طلاق توافقی با بذل نفقه و اجرت المثل

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

زوجین به موجب سند نکاحیه شماره …… مورخ …… در دفترخانه شماره …… به نشانی …… به عقد دائمی یکدیگر در آمده‌اند، لیکن زوجین به دلیل عدم تفاهم اخلاقی حاضر به ادامه زندگی مشترک نمی‌باشند لذا زوجین با توافق شرایط ذیل خواهان طلاق توافقی می‌باشند. النهایه صدور گواهی عدم امکان سازش طلاق توافقی مورد استدعا می‌باشد،

1. مهریه زوجه در کمال صحت و سلامت کلیه مهریه مافی القباله خویش در سند نکاحیه به شماره  …… از جمله ۳۱۳ سکه تمام بهار آزادی را در قبال طلاق به زوج بذل نموده و هیچ گونه ادعایی نسبت به ما بذل نخواهد داشت و حق رجوع به مابذل را از خود سلب و ساقط نموده‌اند و زوج نیز قبول بذل نمودند.

2. نفقه زوجه نفقه گذشته، حال، آینده و ایام عده را در قبال طلاق به زوج بذل نموده و حق رجوع به ما بذل را از خود سلب و ساقط نمودند و هیچ گونه ادعایی نسبت به ما بذل نخواهد داشت و زوج نیز قبول بذل نمودند.

3. اجرت المثل زوجه اجرت المثل ایام زندگی را به زوج بذل نموده و حق رجوع به ما بذل را از خود سلب و ساقط نمودند و هیچ گونه ادعایی نسبت به ما بذل نخواهد داشت و زوج نیز قبول بذل نمودند.

4. جهیزیه زوجه نسبت به جهیزیه ادعایی ندارد.

5. زوجین فاقد فرزند مشترک می‌باشند و زوجه باردار نمی‌باشد.

6. زوجه تمامی حق و حقوق مالی خویش را در قبال طلاق توافقی به زوج بذل نموده و حق رجوع به ما بذل را از خود سلب و ساقط نمودند و زوج نیز قبول بذل نمودند.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *