اعتراض به منع تعقیب در پرونده توهین

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
اعتراض به منع تعقیب در پرونده توهین
قرار منع تعقیب یا منع پیگرد به طور کلی از جانب دادسرا صادر می‌شود که به معنی برائت متهم از اتهام انتسابی است. در ادامه نمونه ای از اعتراض به منع تعقیب در پرونده توهین و تهدید را مشاهده می‌کنید.

لایحه دفاعیه اعتراض به منع تعقیب در پرونده توهین و تهدید

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم دادگاه عمومی و حقوقی شهرستان ……

با سلام

احتراماً

پیرو اعتراض به قرار منع تعقیب در پرونده کلاسه شماره …… شعبه …… اول دادیاری شهرستان …… لایحه ذیل در حضور تقدیم می‌گردد.

در رأی صادره با توجه به شکایت موکل از متهمین با عناوین متعدد در یک مورد یعنی اتهام توهین احدی از متهمین قرار جلب به دادرسی صادره اما سایر عناوین قرار منع تعقیب صادر شده است. ابتدا در پیوست یک متهم آقای …… به صراحت موکل را هرزه خطاب کرده که توهین واضح می‌باشد.

در پیوست دو متهم خانم …… پیام‌های متعددی برای موکل ارسال داشته، که متضمن عناوین متعدد مجرمانه است. صرف صدور کیفرخواست در خصوص اتهام توهین به شدت مورد اعتراض است.

زیرا به موجب پیوست ۲ در قسمت‌‎‌‌­های تعیین شده مواردی که برای موکل ارسال شده واجد 1- تهدید و 2- افترا می‌باشد که متأسفانه این مهم در رأی صادره مورد لحاظ قرار نگرفته است. موارد مذکور از طریق متهم سرکار خانم …… ارسال شده است، که صراحتاً اقدام به تهدید موکل و نسبت دادن موارد موضوع ۶۹۷ قانون مجازات نموده است.

محتوای پیامک‌های ارسالی همانطور که از اوراق ضمیمه واضح و مشخص است به وضوح توهین، تهدید و افترا مرتکب شده‌اند، که متأسفانه که بین موارد دادنامه صدای توجه نشده است.

اما نکته مهم محتوای نامه ارسالی از جانب متهمین به حراست آموزش و پرورش می‌باشد که در نامه مذکور کتباً به حراست در خصوص موکل اتهام رابطه نامشروع و اعمال خلاف منافی عفت داده شده است که از مصادیق بارز جرم افترا است. خود به صراحت جرمی را به وسیله مکتوب به موکل نسبت داده است.

در همان نامه موارد متعددی وجود دارد، که با توجه به کذب بودن نیاز به اثبات از سوی متهمین را دارد در قسمتی از نامه اعلام شد که موکل با مردان متأهل ضیعه می‌نماید که این موضوع حسب اظهار موکل کذب محض بوده و در صورت عدم اثبات از سوی متهمین از مصادیق بارز جرم مشمول ماده ۶۹۸ قانون مجازات است.

و ارکان تحقق بزه مذکور را دارد چون هم مکتوب بوده و هم کذب است که در صورت عدم اثبات مشمول ماده اخیرالذکر می‌باشد. لذا این مهم هم از نظر دادیار محترم غافل مانده که با توجه به مطالب بیان شده تقاضای رسیدگی مصدور تصمیم شایسته را دارم.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *