تقاضای صدور حکم گواهی عدم امکان سازش با ۳۵ سال زندگی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای صدور حکم گواهی عدم امكان سازش با ۳۵ سال زندگی

در تقاضای صدور حکم گواهی عدم امکان سازش با ۳۵ سال زندگی یا چندین سال زندگی مشترک، زوجین دلایلی مانند اختلافات شدید، ناسازگاری‌های غیرقابل حل، و نارضایتی‌های عمیق را به دادگاه ارائه می‌دهند تا قاضی با بررسی شرایط و مدارک، حکم به عدم امکان سازش و طلاق را صادر کند. این گواهی به عنوان مدرکی قانونی برای انجام مراحل طلاق در محضر استفاده می‌شود.

تنظیم تقاضای صدور حکم گواهی عدم امکان سازش با ۳۵ سال زندگی

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

که حسب عقدنامه مستند دادخواست موکله خانمی است ۴۷ ساله که در تاریخ ۹۰/۰۸/۲۵ با خوانده محترم که آقائی است ۳۵ ساله ازدواج نمود. از آنجایی که از تاریخ انعقاد عقد تاکنون به دلیل عدم تفاهم با یکدیگر پرخاشگری‌های خوانده و عدم پرداخت نفقه زندگی به موکل به تنگ آمده و سوء معاشرت خوانده به حدی است که امکان ادامه زندگی وجود ندارد.

و خوانده نیز حتی استطاعت پرداخت نفقه ندارد و از روز اول زندگی نیز از انجام وظایف زناشویی و پرداخت نفقه و کسوه موکله خودداری نموده و دارای سوء معاشرت است و ادامه زندگی و تکلیف به ادامه امری است مالایطاق و این عسر و حرج مخلصی جز طلاق و جدائی برای وی نگذاشته و از طرفی اضرار در قرآن و هم در سنت نبوی ممنوع است و ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی عیناً منطبق با وضعیت موکله است.

و از آنجا که حسب مندرجات عقدنامه عدم پرداخت نفقه شش ماهه از موجبات طلاق است و کراهتی که خانم موکله از شوهرش دارد غیر قابل توصیف است، لذا گواهی عدم امکان سازش بر مبنای طلاق خلعی از محضر دادگاه دارم.

شایان ذکر است که مهریه موکله یک سفر حج می‌باشد، که آن را بذل می‌نماید و دارای فرزند مشترک نیز نمی‌باشند. صمناً دستور فرمائید جهت جلوگیری از اطاله دادرسی و قبل از حلول جلسه طرفین داور خود را معین نمایند.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *