تقاضای گواهی عدم امکان سازش

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای گواهی عدم امکان سازش

تقاضای گواهی عدم امکان سازش یک درخواست از طرف یکی از زوجین از دادگاه برای تأیید این است که زندگی مشترک آنها به دلیل اختلافات جدی و عدم توانایی در حل مشکلات، غیرقابل ادامه است. این گواهی اولین گام قانونی برای شروع روند طلاق است.

تقاضای گواهی عدم امکان سازش

تقاضای گواهی عدم امکان سازش به لحاظ تحقق شروط ضمن عقد

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

اینجانبان …… و خانم …… و خانم …… مطابق وکالتنامه ملصق به تمبر مالیاتی پیوست وکلای خواهان دعوی …… با اختیارات حاصله از موکله استماع دعوی را به تجویز مواد ۳۴، ۳۳، ۳۱ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی به شرح ذیل خواستاریم.

موکل اینجانبان به موجب تصویر مصدق نکاح نامه پیوست دادخواست در مورخه ۷۳/۳/۱۴ به عقد دایم خوانده دعوی درآمده و همسر شرعی و قانونی وی گردیده است که ماحصل این ازدواج یک فرزند مشترک به نام ……، ۱۳ ساله می‌باشد.

حسب اظهار موکل بدلیل سوء رفتار خوانده دعوی قادر به ادامه زندگی مشترک با وی نبوده و امکان ادامه روند عادی و طبیعی زندگی مشترک برای زوجین میسر نیست.

حسب اظهارات خوانده سوء رفتار خوانده دعوی و عدم تفاهم اخلاقی وی خصوصاً محکومیت کیفری موضوع جرائم مواد مخدر زوج و همچنین ایراد ضرب و شتم و عدم رعایت حق معاشرت و اخلاق حسنه و عدم رعایت حقوق شرعی و قانونی زوجه و بی مهری زوج نسبت به زوجه بیش از هر چیزی باعث شده است تا زوجه با توجه به تحقق شروط ضمن عقد سند ازدواج مبادرت به تقدیم دادخواست صدور گواهی عدم سازش نماید،

طبق سند رسمی نکاح به شرح صفحه ۷ سند مذکور زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر داد که در موارد مشروحه زیر با رجوع به دادگاه و با اخذ مجوز از دادگاه پس از انتخاب نوع طلاق خود را مطلقه نماید و حتی در صورت بذل از طرف او قبول بذل نماید،

حال آنکه طبق بندهای ۲ و ۶ و ۷ شروط مذکور در حق زوجه حسب اظهار زوجه تحقق نموده با عنایت به اینکه زوج بنا به اصل آزادی اراده شروط مذکور را پذیرفته بناچار باید آثار و نتایج آن را تحمل و تقبل تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق) با بذل یک سکه از مهریه در قبال طلاق مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *