لایحه جوابیه در پرونده پرداخت قسمتی از وجه چک

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه جوابیه در پرونده پرداخت قسمتی از وجه چک

یکی از مهم ترین لایحه ها مربوط به لایحه جوابیه در پرونده پرداخت قسمتی از وجه چک است که در ادامه نمونه ای از آن را مشاهده می‌کنید.

بررسی لایحه جوابیه در پرونده پرداخت قسمتی از وجه چک

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم محاکم عمومی ……

لایحه جوابیه

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم،

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اخطاریه و ضمائم به اینجانب …… در تاریخ …… ابلاغ گردیده؛ اینک در مهلت مقرر قانونی و مستنداً به ماده ۳۴۶ ق.آ.د.م. مبادرت به اعلام پاسخ می‌نمایم.

اولاً- در پرونده کلاسه فوق آقای …… به پرداخت قسمتی از وجـه یـک فقره چک بشماره ……عهده بانک تجارت شعبه …… از حساب جاری…… به مبلغ پنجاه میلیون ریال در حق اینجانب …… محکوم شده است.

ثانیاً-  تجدیدنظر خواه و وکیل وی در لایحه تجدیدنظر خواهی مطالبی عاری از حقیقت را عنوان نمودند تا پرونده را از مسیر اصلی خود خارج ‌نمایند.

چون صرف نظر از تجریدی بودن وصف چک و اینکه مطالب عنوان شده و اظهارات تجدیدنظر خواه و وکیل وی ربطی به اینجانب ندارد و بایستی هر حسابی دارند با آقای …… حل و فسخ نمایند و حساب و کتابهای آنها ارتباطی به من ندارد.

در خصوص چک موضوع پرونده آقای …… کاملاً در جریان می‌باشد و من چک را با اطلاع و قبولی دادن ایشان از آقای …… گرفته‌ام که صورتجلسه پیوست ممضی به امضای شهود و آقای …… این قضیه می‌باشد. بنابراین صرف نظر از اینکه ادعاهای آقای …… هیچ ارتباطی به بنده ندارد، ولی انکار ایشان از اینکه مدارک وی در اختیار آقای …… بوده و بدون اذن و اجازه و اطلاع وی چک مذکور به من منتقل گردیده؛ کاملاً بی اساس است.

علیرغم اینکه وکلای محترم بایستی موجب تسهیل روند رسیدگی شوند ولی گاهی اوقات مشاهده می‌شود که موضوع را پیچیده می‌کنند از جمله در این پرونده مواردی اعلام شده است که با واقعیت وفق ندارد. ادعاهای تجدیدنظر خواه و وکیل وی که عنوان نموده‌اند چک موضوع پرونده دریک سازوبرگ حقوقی و قانونی صحیح به اینجانب منتقل نشده، برای اتلاف وقت و اطلاله دادرسی می‌باشد و متکی به دلیلی نیست.

انتقال چک کاملاً قانونی بوده و مسائل عنوان شده درحد بهانه بیش نیست. پرونده کیفری خیانت در امانت هم، که روی آن مانور شده هیچ ارتباطی به بنده ندارد. درخواست صدور قرار اناطه بواسطه پرونده کیفری شعبه …… دادگاه عمومی و جزایی…… که با آب و تاب زیاد عنوان گردیده به هیچ وجه منشأ قانونی ندارد. چون متهم پرونده کس دیگری است و در مورد چک موضوع پرونده بشرحی که عرض شد با اطلاع و اذن و اجازه آقای …… بوده است.

با عرض مراتب فوق و با عنایت به اینکه منظور تجدیدنظر خواه اطلاله دادرسی و جلوگیری از قطعیت حکم و طفره از ادای دین می‌باشد.

با عنایت به وصف تجریدی چک و اسناد تجاری و نیز با توجه به اینکه چک مذکور را با اطلاع و قبول دادن صاحب چک آقای …… از شخص ثالث دریافت داشته‌ام، تقاضای رسیدگی احقاق حق و صدور حکم بر تأیید دادنامه صادره مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *