لایحه دفاعیه در پرونده منابع طبیعی و زمین متصرفی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده منابع طبیعی و زمین متصرفی

از طریق لایحه دفاعیه در پرونده منابع طبیعی و زمین متصرفی به اتهامات و ادعاهای مطرح‌شده توسط خواهان (مدعی) درباره اشغال یا استفاده غیرمجاز از منابع طبیعی و زمین پاسخ می‌دهد. در این لایحه، متهم دلایل، مستندات، و حجت‌هایی را ارائه می‌دهد که نشان می‌دهد مدعی برای ادعای خود دلایل کافی ندارد یا اشغال یا استفاده او از منابع طبیعی و زمین مجاز بوده است.

نگارش لایحه دفاعیه در پرونده منابع طبیعی و زمین متصرفی

با سلام و احترام

صمیمانه خدمت معاونت محترم قوه قضائیه و از خداوند متعال آرزوی سلامی و توفیق برای آن عالی مقام قضائی آرزومندیم.

عالی جناب؛ اینجانبان آقایان و خانمها ورثه مرحوم خ. م. از استان …… شهرستان …… روستای …… درد دلی داریم که به سمع و نظر آن مقام محترم قضایی می‌رسانیم.

که از سوی منابع طبیعی درخواست شده پذیرفته شود و حکم فعلاً اجراء نمی‌‌شود. حال سوال این است. آیا زمانی از سوی ریاست محترم قوه قضائیه دستور توقف حکمی صادر نشود مدیران دادگستری استان …… می‌توانند حکمی که در حال اجراء است. را متوقف نمایند؟

عالیجناب اینجانبان حدوداً (ده) سال است، به جهت دریافت حق و حقوقمان در دادگاه رفت و آمد داریم و بعد از این همه رفت و آمد حال که پرونده به نتیجه نهایی رسید باز مورد اذیت و آزار قرار گرفتیم با توجه به این که اداره منابع طبیعی بدون در نظر گرفتن اعتراضات مکرر مادرمان که به رحمت خدا رفته و بعد از آن با مراجعات اینجانبان اداره منابع طبیعی توجه‌ای نکرد و مقدار مساحتی که در دادنامه‌های پیوستی ذکر شده و بیش از هشتاد درصد زمین فوق برنج کاری می‌باشد،

از دستمان گرفت و درختکاری نمود که تمام زندگیمان همین مقدار زمین بود و الان که دستگاه محترم قضائی با بررسی­های دقیق بعد از چند سال قطعی را طی دادنامه‌های اشاره شده گرفته است و حتی ۲ بار هم به سمع و نظر جنابعالی رسیده و آن عالیجناب دستور مقتضی را اتخاذ نموده‌اید، ولی جناب آقای …… به قول خودش قانع نشده، و می‌فرماید یکبار دیگر هم اعمال ماده ۱۸ را تقاضا می‌کنم.

عالیجناب مردم تنها امیدشان به دستگاه محترم قضائی می‌باشد. اما وقتی از سوی بعضی قضات محترم آشکارا حکم قطعی و دستور مقام عالی قضایی را انجام نمی‌دهند و خیلی راحت حکم قطعی حدود سه سال می‌باشد، و چندین بار تقاضای اجراء حکم می‌شود، و به اجراء در نمی‌‌آید آن موقع است، که‌امید آدم از دستگاه قضائی هم ناامید می‌شود.

عالی جناب رئیس کل محترم دادگستری استان …… آقای قاضی …… به اینجانبان اعلام نمودند. این حکم اشتباه است و حاضر نیست. پرونده را به جهت اجراء حکم به شهرستان …… ارسال کند و به شهرستان …… هم از سوی ایشان اعلام شده که حکم قطعی که به تنفیذ ریاست محترم قوه قضائیه هم رسیده، اجراء نشود رئیس شعبه اول دادگاه …… که حکم از آن شعبه و مسئول اجرای حکم می‌باشد.

چند بار تقاضای اجراء حکم را نمودیم، می‌گوید من از مافوق خود استعلام نمودم و آنها اجازه اجراء حکم را نمی‌­دهند.

عالی جناب پس ماها چکار کنیم؟ از روی ناچاری به جنابعالی پناه آوردیم، تا به دادمان برسید. عالی جناب اینجانبان عاجزانه از محضر جنابعالی تقاضامندیم در خصوص درخواست اینجانبان و علت عدم اجراء حکم عنایت فرموده و دستور مقتضی را اتخاذ فرمائید، تا اینجانبان بعد از ۱۲ سال به حق و حقوقمان برسیم.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *