لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه چک

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه چک

لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه چک، به عنوان پاسخ به ادعاها یا درخواست‌هایی که مرتبط با مطالبه وجه یک چک است، تهیه می‌شود. در این لایحه، دلایل، استدلال‌ها، و شواهدی که به منظور رد یا توجیه مطالبات مطرح شده در ارتباط با وجه چک ارائه می‌شود، بیان می‌شود. این سند معمولاً توسط وکیل یا نماینده حقوقی مدعی یا متهم تهیه می‌شود. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه چک را مشاهده کنید.

لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه چک

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه …… دادگاه عمومی جزائی ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای روز چهارشنبه مورخ …… ساعت ۱۲ ظهر تعیین گردیده؛ با عنایت به اینکه در مأموریت هستم و محل کارم منطقه زلزله زده بم می‌باشد و حضورم در جلسه رسیدگی مقدور نیست مراتب ذیل را به استحضار دادگاه محترم می‌رساند:

اولاً- چک مورد شکایت شاکی آقای …… بدون تاریخ بوده، در سال ۱۳۸۲ چک مذکور را بابت پشتوانه وجه دریافتی به وی داده بودم و به طور ماهیانه سود مقرر را پرداخت نمود‌ه‌ام، که عنداللزوم مدارک آن ارائه خواهد شد و اصل بدهی خود را نیز با وی تسویه حساب کرد‌ه‌ام، مبلغی را نقدی پرداخت نموده و مابقی وسیله شرکت توسط آقایان مهندس …… و …… پرداخت شده که مدارک آن موجود است.

لیکن ایشان با عذر اینکه اصل چک هم اکنون در اختیارش نیست، چک را نزد خود نگه داشته و من غیر حق، برگشت زده و اقدام به وصول کرده است. موضوع شامل تبصره ماده ۷ قانون صدور چک می‌باشد.

ثانیاً- – همانطوریکه عرض شد چک مورد شکایت بدون تاریخ بوده، شاکی آن را تاریخ زده است. تاریخ صدور آن سال ۸۲ بوده که مطابق بندهای‌الف، د، هـ، قانون چک فاقد جنبه جزائی است.

با عرض مراتب فوق تقاضای صدور منع تعقیب را دارم.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *