لایحه جوابیه در پرونده قرارداد پیش فروش

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه جوابیه در پرونده قرارداد پیش فروش

لایحه جوابیه در پرونده قرارداد پیش فروش، به عنوان پاسخ به ادعاها یا درخواست‌هایی که مرتبط با یک قرارداد پیش فروش است، تهیه می‌شود. در این لایحه، دلایل، استدلال‌ها، و شواهدی که به منظور رد یا توجیه مطالبات مطرح شده در ارتباط با قرارداد پیش فروش ارائه می‌شود، بیان می‌شود. این سند معمولاً توسط وکیل یا نماینده حقوقی طرف‌های متعاقب قرارداد یا شخص یا نهاد معنی شده تهیه می‌شود. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه جوابیه در پرونده قرارداد پیش فروش را مشاهده کنید.

نمونه لایحه جوابیه در پرونده قرارداد پیش فروش

بسمه تعالی

تاریخ:  ……

ریاست محترم محاکم عمومی ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم،

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اخطاریه و ضمائم به اینجانب …… در تاریخ …… ابلاغ گردیده؛ اینک در مهلت مقرر قانونی و مستنداً به ماده ۳۴۶ ق.آ.د.م. مبادرت به اعلام پاسخ می نمایم.

اولاً- همان طوری که وکیل محترم تجدیدنظر خواه در قسمت اول لایحه اعتراضیه خود قید کرده مطابق قرارداد پیش فروش مورخ …… آقای یک واحد از واحد پلاک ثبتی …… را به اینجانب واگذار نموده است و مقرر گردیده در تاریخ …… آپارتمان مذکور تکمیلاً تحویل خریدار گردد.

ثانیاً- وکیل محترم تجدیدنظر خواه ایرادات موضوع تکمیل آپارتمان را جزئی تلقی نموده است و از بین نواقص، جزئیات را توضیح داده و از چیزهای مهم غمض عین نموده است. مثلاً در مدار و قابل استفاده نبودن آسانسور نصب نشدن رادیاتورها و غیره. مشخص نیست به چه دلیلی با وجود توضیحات مندرج در لایحه تجدید نظر درخواست رد دعوی شده است.

اظهار نامه ارسالی از ناحیه فروشنده (تجدیدنظر خواه) هیچ چیزی را ثابت نمی‌کند. هر کسی می‌تواند مطالبی را به دلخواه و به نفع خود در اظهار نامه درج نماید.

با عنایت به محتویات پرونده، نظریه کارشناسان در مراحل تامین دلیل و رسیدگی و با توجه به اینکه شورای محترم حل اختلاف با در نظر گرفتن جمیع جهات مبادرت به صدور رأی نموده است، تقاضای رسیدگی صدور حکم بر تأیید دادنامه صادره مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *