لایحه دفاعیه پرونده استعلام و گرفتن کپی چک

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
دفاعیه پرونده استعلام و گرفتن کپی چک

لایحه دفاعیه پرونده استعلام و گرفتن کپی چک، مدرکی است که توسط متهم یا وکیل او به دادگاه ارائه می‌شود تا به اتهامات مربوط به سوءاستفاده از استعلام یا دریافت کپی چک پاسخ دهد. هدف از این لایحه، دفاع از حقوق قانونی متهم و تلاش برای رد یا کاهش اتهامات مطرح‌شده است.

نمونه لایحه دفاعیه پرونده استعلام و گرفتن کپی چک

ریاست محترم دادگستری کل استان ……

احتراماً؛

اینجانب ن. ش. فرزند ق. به شماره شناسنامه ۱۲ در خصوص پرونده کلاسه ۹۱۱۰۰۹ درخواست استعلام و گرفت کپی چک به شمارۀ ۲۱۹۲۳۳ از حساب ۵١٠٠ سررسید …… به مبلغ پنج میلیون ریال بانک کشاورزی شعبه منابع طبیعی استان …… به نام صاحب حساب ک و را خواستارم.

به دلیل آن که اینجانب از آقای ک، و این چک را قرض گرفته بابت پرداخت مبلغی از پول زمین که معامله شده از برادرم ابراهیم شهریاری داد که اخیراً واگذار کرده بود نسبت به من که در طی رسید پول مورخه …… که مبلغ پنج میلیون نقداً و پنج میلیون چک بوده است، که ایشان منکر معامله زمین فروخته شده بر من می‌باشد،

که بنده چک فوق را مورخه …… به برادرم الف. ش تحویل داده‌ام اینجانب اثبات گفته‌های خود و روشن شدن پرونده نسبت به معامله زمین فوق درخواست استعلام و گرفتن چک فوق را از مدیرکل محترم دادگستری کل استان …… گلستان خواستارم لازم به ذکر چک موضوعه تقاضای شده برای استعلام در واقع همان چکی که در مدرکیه تقویمی به آن دادگاه محترم که‌امضاء تجدیدنظر خواندگان نرسیده است می‌باشد.

لطفاً دستور لازم را مبذول فرمائید، و توضیح این که کپی چک پیوست گردیده است.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *