پاسخ به ادعای شاکی در پرونده دعاوی خانوادگی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
پاسخ به ادعای شاکی

به طور معمول اکثر دعاوی از طرف شاکی، علیه متشاکی مطرح می‌شود. در اینجا نمونه ای از پاسخ به ادعای شاکی در پرونده دعاوی خانوادگی را مشاهده خواهید کرد.

بررسی پاسخ به ادعای شاکی در پرونده دعاوی خانوادگی

بسمه تعالی

تاریخ:……

ریاست محترم شعبه …… دادگاه عمومی ……

لایحه تکمیلی

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

اولاً در خصوص پرونده کلاسه فوق و ادعاهای مفصل همسرم خانم …… که در چند صفحه لایحه مطالبی عاری از حقیقت را سر هم نموده و در آن اهانت زیادی به من کرده است که غالباً قابل پاسخگویی نمی‌باشد.

ثانیاً ایشان در خصوص کار کردن من در شرکت …… و میزان درآمد و غیره و همچنین حرف­هایی از قول پدرم عنوان نموده که به جز تطویل کلام و اتلاف وقت دادگاه محترم نتیجه دیگری ندارد.

ثالثاً همان طوری که در جلسه دادگاه محترم در لایحه قبلی اعلام داشته‌ام، فاقد تمکّن مالی مناسب هستم و بدهی‌های متعددی دارم و تاکنون نتوانسته‌ام مشکل مالی خود را حل نموده و بدهکاری­ها را پرداخت نمایم. همسرم در مراحل مختلف و در لایحه تسلیمی اتهامات زیادی را به من وارد نموده که چنانچه این اتهامات ادامه پیدا کند، مجبور به طرح شکایت توهین و افتراء اقدام خواهم بود.

رابعاً در مورد ادعای ایشان در خصوص مسکن، افراد بی‌بضاعت موضوع طرح ۹۹ ساله با توجه به اینکه داشتن مسکن جزء مستثنیات دین است و از شرایط ثبت نام در طرح فوق هم نداشتن هیچگونه ملک و زمین و مسکن می‌باشد که تحقیقی در این زمینه از طریق دوایر دولتی انجام گردیده است، خود دلیل و گواه بر اعسار اینجانب می­باشد.

خامساً شهود تعرفه شده از ناحیه اینجانب هیچگونه غرابت سببی و نسبی با من ندارند و دارای شرایط گواه بیطرف بوده و هستند و ادعای همسرم در خصوص جرح شهود نیز بی‌مورد است.

با عرض مراتب فوق تقاضای رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته دایر بر تقلیل اقساط را ‌دارم.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *