وکیل مالکیت فکری و معنوی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
وکیل مالکیت فکری و معنوی

وکیل مالکیت فکری تخصص و دانش حقوقی بالایی در حوزه دعاوی مربوط به مالکیت معنوی و ابداعات فکری دارد. بنابراین یک وکیل مالکیت معنوی می‌تواند از اموال فکری افراد مانند تراوشات ذهنی و همچنین ابداعات فکری که نمود خارجی ندارند دفاع کند‌. پس مشکلاتی که در خصوص مالکیت معنوی مثل اختراعات، ابداع طرح‌ها، مالکیت ادبیات و هر چیزی که شیء مادی نباشد رخ دهد در حیطه کاری وکیل مالکیت فکری قرار دارد.‌

وکیل مالکیت فکری

وکیل مالکیت معنوی در حقیقت مالکیت فکری افراد را به عنوان مجموعه‌ای از حقوق مادی و معنوی یک شخص می‌داند؛ زیرا مالکیت فکری هر فردی به تراوشات ذهنی فرد تعلق دارد. بنابراین یکی از جنبه‌های مهمی که در صلاحیت وکیل مالکیت معنوی قرار دارد مطالبه خسارت به دلیل نقض این اموال فکری در بین هنرمندان، مؤلفان و سایر افراد و مصنفان است.

وکیل مالکیت معنوی

وکیل مالکیت فکری کیست؟

وکیل مالکیت فکری یک وکیل پایه یک دادگستری است که بیشتر با نام وکیل مالکیت معنوی شناخته می‌شود. این گروه از وکلا بیشتر روی موضوعات مهمی مثل:

 • حقوق مؤلفانه
 • حقوق اختراعات
 • حقوق طرح صنعتی
 • حقوق اسرار تجاری
 • حقوق علامت‌های تجاری

و غیره تسلط زیادی دارند. بنابراین می‌توانند به شرکت‌های دولتی، خصوصی، سازمان‌ها، اشخاص و… تا گرفتن حقوق معنوی آن‌ها کمک کنند.

وظایف وکیل مالکیت فکری

یک وکیل حقوقی مالکیت فکری در مورد مسائلی زیادی مانند وکیل مطالبه وجه می‌تواند شما را راهنمایی کند، برخی از این موضوعات که مربوط به اموال فکری است عبارت‌اند از:

 • مذاکره
 • حل اختلافات
 • مشاوره حقوقی
 • دریافت حقوق مالکیت معنوی
 • حفاظت از حقوق مالکیت معنوی
 • بستن قراردادهای مالکیت معنوی و غیره

بهترین وکیل مالکیت فکری و معنوی

بهترین وکیل مالکیت معنوی

برجسته‌ترین وکلایی که در حوزه مالکیت فکری فعالیت می‌کنند. باید به صورت کاملاً حرفه‌ای در مورد حقوق مالکیت فکری آشنایی داشته باشند. همچنین توانایی ارائه مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری را به متقاضیان داشته باشند. مهم‌تر اینکه بتوانند قراردادهای مالکیت معنوی را متناسب با جدیدترین قوانین کشور و حقوق فکری و معنوی موکل خود بنویسند.

وکیل مالکیت فکری برای حقوق مؤلفانه

وکیل مالکیت معنوی می‌تواند در خصوص حقوق مؤلفانه از قبیل حقوق مالکیت ادبیاتی، موسیقی و همچنین حقوق هنر از موکل خود دفاع کند. بنابراین نویسندگان، شعرا، آهنگسازان و حتی هنرمندان می‌توانند برای جلوگیری از کپی برداری و از همه مهم‌تر استفاده غیرمجاز از آثار و طرح‌های خود از تخصص یک وکیل مالکیت فکری بهره ببرند.

وکیل مالکیت فکری برای حقوق طرح صنعتی

وکیل مالکیت معنوی می‌تواند از حقوق طرح صنعتی از قبیل حقوق مالکیت روی علامت و طرح‌های صنعتی همچنین طرح‌های صنعتی کاربردی و البته طرح‌های صنعتی دکوراتیو دفاع کند‌. از این رو شرکت‌ها می‌توانند با کمک یک وکیل مالکیت فکری از کپی برداری و همچنین استفاده غیرقانونی از طرح‌های کسب و کار خود جلوگیری کنند‌.

وکیل مالکیت فکری برای حقوق علامت تجاری

وکیل مالکیت معنوی می‌تواند در خصوص حقوق علامت تجاری از قبیل حقوق مالکیت در رابطه با نام‌های تجاری، لوگوها و همچنین نشان‌ها علامت‌های تجاری از موکل خود دفاع کند. بنابراین شرکت‌ها و برندهای مختلف با استفاده از داشتن این حقوق و همکاری یک وکیل مالکیت معنوی می‌توانند از اسم و شهرت خود در مشاغل متنوع به عنوان یک دارایی معنوی استفاده کنند بدون آنکه کسی از نام و شهرت آن‌ها سوء استفاده کنند.

وکیل مالکیت فکری برای حقوق اختراع

وکیل مالکیت معنوی می‌تواند در خصوص حقوق اختراع از قبیل اختراعات و ابداعات نوین از موکل خود دفاع کند. بنابراین وکیل مالکیت معنوی به اختراع کنندگان کمک خواهد کرد تا از اختراعات آن‌ها سوءاستفاده و یا کپی برداری نشود‌.

وکیل مالکیت فکری

مشاوره حقوقی وکیل مالکیت فکری

اگر به دنبال اخذ مشاوره حقوقی در مورد موضوعات و مسائل مالکیت معنوی هستید به شما پیشنهاد می‌دهیم با مراجعه به صفحه اصلی وب سایت گروه وکلا ایران دادگستر وکیل و مشاور حقوقی خود را انتخاب کنید. مطمئن باشید که با پر کردن فرم کارشناسان حقوقی گروه وکلا ایران دادگستر برای تنظیم درخواست در کوتاه‌ترین زمان با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

همچنین می‌توانید با رزرو وقت، سؤالات حقوقی خود را به صورت تلفنی یا متنی از وکلا و کارشناسان این موسسه حقوقی بپرسید. خوب است بدانید گروه وکلا ایران دادگستر مسئولیت دارد برای داشتن جامعه‌ای سرشار از آزادی، برابری، رشد و توسعه و سرافرازی با استفاده از ابزار قانون و با بهره‌گیری از دانش و تجارب حرفه خویش در برابر جور ظالم بایستد و از حقوق موکل، هم‌وطن و هم نوعمان دفاع کند.

بهترین وکیل مالکیت فکری و معنوی

اگر جزو هنرمندان، نویسندگان، مخترعان و سایر افراد با حقوق فکری و معنوی هستید؛ اما از آثار و ابداعات شما کپی برداری و یا استفاده غیرقانونی شده است می‌توانید با راهنمایی و همکاری یک وکیل مالکیت فکری در گروه وکلا ایران دادگستر به حقوق معنوی خود برسید؛ زیرا گروه وکلا ایران دادگستر شامل جمعی از قضات سابق دادگستری و وکلای مجرب تهران است که با داشتن 25 سال تجربه در بررسی، حل و فصل و دفاع پرونده های حقوقی و کیفری می‌تواند در کنار شما باشد.‌

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *