مطالبه مهریه به انضمام خسارات قانونی و حق الوکاله وکیل از وراث متهم

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
مطالبه مهریه به انضمام خسارات قانونی

مطالبه مهریه به انضمام خسارات قانونی به معنای درخواست زن برای دریافت مهریه به همراه هزینه‌های قانونی مرتبط، مانند هزینه دادرسی و حق‌الوکاله، است. این درخواست از طریق دادگاه انجام می‌شود و در صورت تأیید، شوهر موظف به پرداخت مهریه به‌علاوه خسارات تعیین‌شده خواهد بود.

مطالبه مهریه به انضمام خسارات قانونی

مطالبه مهریه به انضمام خسارات قانونی

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

اینجانب …… حسب وکالتنامه مصلق به تمبر مالیاتی پیوست دادخواست وکیل خواهان دعوی آقای …… می‌باشم و مطابق اختیارات حاصله از موکل استماع دعوی را به تجویز مواد ۳۴، ۳۳،۳۱ قانون آیین دادرسی مدنی در امور دادگاه‌های عمومی و انقلاب به شرح ذیل خواستارم.

1. صبیه موکل اینجانب مطابق سند نکاحیه پیوست در تاریخ ۸۴/۲/۶ تنظیمی در دفترخانه رسمی ازدواج به عقد دائم خوانده دعوی آقای …… با مهر المسمی نه میلیون تومان وجه رایج ایران درآمده و همسر شرعی و قانونی وی می‌باشد،

2. نظر به اینکه بنا به دلالت سند رسمی ازدواج مهریه تعیین شده به زوجه پرداخت نشده و در تاریخ ۱۳۸۶/۲/۱۰ زوجه (خانم ……) به قتل رسیده و زوج از همان تاریخ متهم به قتل عمد می‌باشد، و به موجب قرار بازداشت موقت در بازداشتگاه …… به سر می‌برد پرونده‌ای در همین دادگستری در شعبه ۲۰۹ تحت کلاسه …… برای ایشان تشکیل شده است و در جریان رسیدگی است اولیا دم مقتول (زوجه) در شورای حل اختلاف …… جهت حصر وراثت زوجه اقدام به تشکیل پرونده‌ای در حوزه ۳ این شورا تحت کلاسه ….. نموده‌اند که به محض صدور گواهی حصر وراثت از سوی شورا این گواهی تقدیم دادگاه محترم خواهد شد.

لذا مستفاد از اصول معتبر فقهی و حقوقی و مواد متبع و لازم الرعایه قانونی خصوصاً به تجویز مواد ۱۰۸۲ قانون مدنی و مواد ۱۹۸ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی و از باب تسبیب مستفاد از مواد ۵۱۹، ۵۱۵ قانون مارالذکر درخواست محکومیت خوانده به پرداخت مهریه زوجه به موکل و مطلق خسارات و هزینه‌های دادرسی در حق موکل مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *