لایحه مطالبه اقساط معوقه وام

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه مطالبه اقساط معوقه وام

لایحه مطالبه اقساط معوقه وام متنی است که شامل پاسخ در برابر شواهدی است که طرف مقابل برای مطالبه اقساط معوقه وام ارائه کرده است. همچنین لازم است شخص متهم در دفاعیه خود با استناد به قوانین و مقررات مربوطه، توضیح دهد که چرا مطالبه اقساط معوقه وام مخالفانه و غیرقانونی است.  در این متن، نمونه لایحه مطالبه اقساط معوقه وام را می بینید. گروه وکلای ایران دادگستر صفر تا صد موارد لایجه را خدمت شما عنوان می‌کنند.

نوشتن لایحه مطالبه اقساط معوقه وام

بسمه تعالی

تاریخ: ……

شورای محترم حل اختلاف حوزه ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای تاریخ …… ساعت ۱۱ صبح تعیین گردیده مراتب ذیل را مطابق ماده ۹۳ ق.آ.د.م. به استحضار شورای محترم می‌رساند:

اینجانب …… امروز در پرونده کلاسه فوق حسب دادخواست …… به رسیدگی دعوت شده‌ام.
خواهان با اعلام مطالب کاملاً کذب و عاری از حقیقت مبادرت به اعاده دادرسی کرده است و دلیلی که ایشان در دادخواست ذکر نموده قابل اعتنا نیست.

چون پس از اینکه اینجانب علیه وی دادخواست داده‌ام و محکوم گردیده، اقساط معوقه تعاونی اعتبار …… را پرداخت کرده و آن را به عنوان دلیل اعاده دادرسی قرار داده است. بنابراین مدرک وی مدرکی نبوده که در گذشته در اختیار داشته و مکتوم مانده باشد. اینجانب بموجب دادنامه  …… در پرونده کلاسه …… و بابت چکی که برای ضمانت خانم …… به تعاونی اعتبار …… داده بودم محکوم شده‌ام. فتوکپی دادنامه مذکور پیوست است.

بنابراین با توجه به رأی مذکور حق شرعی و قانونی بنده است که چک وی را اقدام نمایم، در صورتی که خواهان چک شماره …… بانک سپه اینجانب را که بابت ضمانت وی به تعاونی …… داده‌ام و تعاونی آن را اقدام کرده، به من تحویل دهد، در آنصورت من هم حرفی ندارم.

با عرض مراتب فوق و با عنایت به اینکه خواهان اعاده دادرسی دلیلی که در گذشته مکتوم باشد را ارائه ننموده و بشرحی که فوقاً اعلام شد متوسط به حیله و ترفند شده است، از طرفی هم بنده برای این موضوع مدتی است که تحت فشار هستم و مرا به مراجع مختلف کشانده، کاسب هستم، از کاروزندگی بازمانده‌ام.

درخواست رد دعوی خواهان مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *