لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه وام دریافتی (دادخواست مطالبه وجه)

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه وام دریافتی(دادخواست مطالبه وجه)

در صورتی که به دنبال تهیه لایحه دفاعیه برای یک پرونده مطالبه وجه وام دریافتی هستید،  یکی از مراحل مهم در حمایت از خودتان است. در این لایحه، شما می‌توانید ادعاها، شواهد، و استدلال‌هایی را که از صحت عدم مطالبه وجه وام یا هر گونه نقضی که ممکن است در مطالبه وجه وام وجود داشته باشد، را ارائه دهید.  در ادامه می توانید نمونه از لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه وام دریافتی را مشاهده نمایید.

نمونه لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه وجه وام دریافتی

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم محاکم عمومی ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اخطاریه و ضمائم به اینجانب …… ابلاغ گردیده؛ اینک در مهلت مقرر قانونی و مستنداً به ماده ۳۴۶ ق.آ.د.م. مبادرت به اعلام پاسخ می‌نمایم.

  1. اینجانب …… قبلاً در زمان اخذ وام همسر ……بودم که وام را بنام اینجانب گرفته و قرار بر این بود که اقساط را خودش بپردازد و وامی که اخذ شده بابت خرید خودرو بوده و چک صادره بشماره …… بمبلغ …… ریال (کل مبلغ واریزی و وام) در وجه آقای …… از بانک ملی شعبه ……….. و از جاری ۱۷۹۳ صادر و توسط نمایندگی ……که سند آن ارائه شده بوسیله شخص آقای …… دریافت شده است. به این توضیح که (ایشان از خرید ماشین منصرف شده و وجه را از نمایندگی …… مسترد داشته)
  2. در پرونده کلاسه …… شعبه …… دادگاه عمومی حقوقی …… کــه اینجانب دادخواست دایر بر مطالبه مبلغ …… ریال معادل وام تسلیم نموده بودم که منتهی به قرار رد دعوی گردیده آقای …… اقرار به اخذ وام و اقرار به تعهد پرداخت اقساط وام را نموده است. (با توجه به اینکه نامبرده ازدواج مجدد نموده بود و همچنین بلحاظ مسایل اخلاقی وی، از طریق مراجع قضایی طلاق گرفته‌ام که به این مشکل دامن زده است).
  3. به اقرار رئیس بانک …… شعبه ……….. مبلغ …… تومان از قبل به ایشان بدهکار بوده که مبلغ مذکور را پس از اخذ وام به آقای …… رئیس بانک برگردانده است، بدهی خود را از وجه وام پرداخت کرده.
  4. راجع به اذیت و آزار که ایشان ادعا کرده‌اند دقیقاً عکس قضیه را عنوان نمودند، چون اینجانب زنی بی‌سرپرست، خانه دار، با دوفرزند و بدون هیچگونه درآمد می‌باشم و هزینه زندگی فرزندان را که محصل و در مقطع دیپلم و راهنمایی هستند تأمین می‌کنم. و ایشان نه تنها نفقه فرزندان خود را نمی‌دهد حتی از دادن اقساط وام که خود اخذ کرده‌اند خودداری نموده که نهایتاً مقداری از اقساط وام از ضامن کسر گردیده که اسناد موجود است و به دادگاه محترم ارائه گردیده است و اینجانب به ضامن پرداخت کرده‌ام.
  5. مطالبی را که با قلم وکیل تجدیدنظر خواه تنظیم گردیده عاری از حقیقت است. موضوع امر مختومه عنوان شده از ناحیه تجدیدنظر خواه هم وجاهت قانونی ندارد، چون اینجانب خواسته خود را در دادخواست بعدی تغییر دادم. بنابراین امر مختومه مشمول مواد متعددی که دادخواست تجدیدنظر خواه را مزین نموده نمی‌باشد.
  6. تجدیدنظر خواه در دادخواست خود ضمن عنوان نمودند امر مختومه در فرازهای متعددی مبادرت به تعریف و تفسیر مواد قانونی نیز کرده تا اصل موضوع را تحت‌الشعاع قرار دهد. اصل موضوع هم احراز شده و در رأی شورای حل اختلاف آمده است.

با عرض مراتب فوق و با عنایت به اینکه تجدیدنظر خواه در این مرحله هیچگونه دلیل و مدرک جدیدی ابراز و ارائه ننموده، مستنداً به ماده ۳۵۱ ق.آ.د.م. تقاضای صدور حکم بر تأیید و استواری دادنامه تجدیدنظرخواسته مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *