لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه اجرت‌ المثل و تصرف عدوانی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه اجرت‌ المثل و تصرف عدوانی

هنگامی که فردی به‌ صورت غیرقانونی و بدون اذن مالک، از اموال او استفاده کند، اجرت المثل آن را باید به او بپردازد. استفاده غیر مجاز و خارج از قرارداد از ملک شخصی دیگر، سبب از بین رفتن اعتماد عمومی و بی‌نظمی در جامعه می‌شود. در ادامه نمونه ای از لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه اجرت‌ المثل و تصرف عدوانی را مشاهده می‌کنید.

نمونه لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه اجرت‌ المثل و تصرف عدوانی

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه …… دادگاه عمومی حقوقی ……

لایحه

موضوع پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای روز …… مورخ …… ساعت ……. تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را به استحضار دادگاه محترم می‌رساند:

  • اولاً- خواسته به شرح دادخواست تقدیمی است که بموجب آن و با توجه به محتویات پرونده کلاسه …… خواندگان مدت ۱۰ سال است که یک باب پارکینگ مورد خواسته را متصرف و از آن بهره برداری تجاری می‌کنند و بموجب دادنامه …… صادره از شعبه …… و نهایتاً اجرای حکم و تنظیم سند در مالکیت اینجانب قرار گرفته است و تصرفات خواندگان در ملک مذکور من غیر حق و عدوانی می­باشد.
  • ‌ثانیاً-  آقای …… در دادخواست تجدید نظر خواهی خود در پرونده کلاسه …… کتباً اعلام داشته مدت ۱۰ سال است پارکینگ در تصرفم می‌باشد و در اختیار پسرم جهت شغل رنگ کاری گذاشته‌ام.

با عنایت به اینکه تصرفات غیرقانونی خواندگان در ملک اینجانب کاملاً محرز و مسلم است و از آن استفاده تجاری می‌نمایم، تقاضای رسیدگی و صدور حکم بر اجرت‌المثل ایام تصرف آنان (از زمان تصرف لغایت ۸۲/۷/۷)، صورتجلسه تحویل و تحول اجرای احکام در پرونده فوق‌الذکر را ‌دارم. فتوکپی صورتجلسه ۸۲/۸/۷ و نامه ۸۲/۸/۷ دایره خدمات انتظامی …… به پیوست تسلیم است.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *