لایحه دفاعیه در پرونده تخریب ملک

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده تخریب ملک

لایحه دفاعیه در پرونده تخریب ملک سندی است که توسط متهم یا وکیل او به دادگاه ارائه می‌شود و شامل استدلالات و شواهدی است که نشان می‌دهد تخریب عمدی نبوده یا متهم نقشی در آن نداشته است. این لایحه با هدف اثبات بی‌گناهی و رفع اتهامات تخریب ملک تنظیم می‌شود.

نوشتن لایحه دفاعیه در پرونده تخریب ملک

بسمه تعالی

تاریخ: ……

بازپرس محترم شعبه …… مجتمع قضایی ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم،

احتراماً باستحضار می‌رساند:

اینجانب …… شاکی پرونده کلاسه فوق هستم وقت رسیدگی برای …… یکشنبه تعیین گردیده؛ و به علت اینکه در مرخصی تشریف داشتید، پرونده به شعبه …… ارجاع شد و در شعبه مذکور متهم پرونده بنام …… و ……و …… گواهانی را معرفی کردند که صلاحیت و شرایط شاهد را ندارند.

یکی از گواهان بنام …… برادر همسر …… می‌باشد و نفر دیگر از روستای …… است که هیچ اطلاعی از موضوع ندارد و ۲ نفر دیگر از …… می‌باشند که زمین موضوع نزاع را آنها به اتفاق …… تخریب نمودند.

۲ نفر مذکور از …… هستند و بشرحی که عرض شد در تخریب ملک اینجانب دست داشتند به هیچ وجه به عنوان شاهد آنها را قبول ندارم. از آنان جداگانه اعلام شکایت خواهم کرد.

با مذاکراتی که با جنابعالی داشتیم فرمودید که گواهان بایستی از بستگان طرفین نباشند و نیز از افراد محل ملک شهادت دهند.

علیرغم اینکه قرقبان و نگهبان داریم، همچنین افراد محلی زیادی از موضوع مطلع هستند، کسانی معرفی شده‌اند که هیچگونه اطلاعی از موضوع ندارند و یا به جهت اینکه از بستگان متهمین هستند، شهادت آنان مورد قبول اینجانب نمی‌باشد.

گواهان معرفی شده هیچکدام شرایط شاهد مندرج در آئین دادرسی کیفری و مدنی را ندارند.

(استناد به جرح و تعدیل شهود ماده ۱۴۸ تا ۱۷۶ ق.آ.د.ک. و ماده ۱۲۵۸ ق.آ.د.م. و مواد ۱۳۰۶‌الی ۱۳۱۴ قانون مدنی) با توجه به مراتب فوق‌الذکر و بلحاظ اینکه رعایت مقررات در خصوص شهود نشده مراتب جهت ملاحظه و دستور اقدام مقتضی اعلام می‌گردد.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *