لایحه دفاعیه نگهداری مواد مخدر

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه نگهداری مواد مخدر

لایحه دفاعیه نگهداری مواد مخدر شامل ارائه حقایقی که نشان می‌دهد، متهم به صورت غیرعمدی یا بدون آگاهی مواد مخدر را نگهداری کرده است. در ادامه نمونه ای از لایحه دفاعیه نگهداری مواد مخدر را مشاهده می‌کنید.

نگارش لایحه دفاعیه نگهداری مواد مخدر

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه …… دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب ……

احتراماً بدین وسیله در پرونده کلاسه …… شعبه اول دادیاری جهت دفاع از حقوق موکل خویش آقای حیدر …… بعرض می‌رسانم:

با ملاحظه اجمالی به محتویات پرونده و دفاعیات موکل در جلسه دادسرا اتهام نگهداری مواد افیونی منتسب به موکل نمی‌باشد، زیرا:

اولاً- مواد در منزل واقع در چناران ۴۰، توسط مأمورین محترم کشف گردیده است این ملک بر حسب اقرار صحیح خانم …… در صفحه ۴ پرونده توسط خانم…… اجاره شده است در واقع خانم …… مالکیت منافع ملک مبحوث عنه می‌باشد.

ثانیاً- خانم…… براساس اقاریر صورت گرفته عقد موقت موکل آقای حیدر …… می‌باشد و دیدارهای آنان نیز هر ۲‌الی ۳ ساعت در طول روز یا هر چند روز یکبار در منزل و یا مکانهای دیگر می‌باشد.

با توجه به اینکه موکل و خانم …… قصد داشتند رابطه محرمیت فی مابین آنان باشد، خطبه عقد موقت فیمابین آنان جاری گردیده است، پس محل سکونت دائمی موکل در منزل خانم …… نمی‌باشد تا بگویم ایشان این حق و اجازه را داشتند که وسایل خویش را در منزل خانم …… قرار دهند.

ثالثاً: بنابر ادعای موکل با توجه به اینکه ایشان دارای مدرک کاردانی نقشه کشی و مهندسی بوده و به لحاظ آنکه نتوانسته جایی کار کنند، در آژانس مشغول به کار بودند و حتی خانم …… نیز این موضوع را تأیید نموده است. به لحاظ مشکلات روحی خانم سیما …… با نزدیک شدن به وی و معتاد نمودند وی عقد موقت نیز جاری گردیده است.

در حالیکه خانواده موکل به شدت با این موضوع مخالف بوده‌اند و زمانی که موضوع را متوجه شدند، با توسل به ائمه و پشتکار فراوان موفق شدند تا موکل را نسبت به مواد افیونی ترک داده و بهبودی خویش را حاصل نماید و حتی این افراد به لحاظ آنکه موکل به منزل خانم …… رفت و آمد نداشته، ایشان بوط مداوم انواع و اقسام مسیرها را جهت نزدیک شده به موکل انجام دادند.

رابعاً- در تحقیقات بنظر می‌رسد، علت قید نام موکل به اشتهار و فعالیت مواد مخدر صرفاً به لحاظ آن بوده که موکل نقش همسر خانم …… را داشته است و همسایگان به همین لحاظ نیز نام موکل را نزد مأموران عنوان نموده‌اند.

در حالیکه موکل در فعالیت خرید و فروش یا نگهداری مواد دخالتی نداشته و در واقع خانم …… تریاک را جهت استعمال در اختیار آقای حیدر …… قرار می‌دادن و ایشان را در مرحله‌ای از زمان معتاد نمودند. بنابراین از محضر عالی استدعای صدور قرار منع تعقیب را دارد.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *