لایحه دفاعیه مطالبه هزینه‌ ها

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه مطالبه هزینه‌ ها

لایحه دفاعیه مطالبه هزینه‌ ها به بررسی کامل قانونی و قراردادی تعهدات طرفین پرداخته و شواهد و مدارک جهت اثبات پرداخت یا عدم پرداخت هزینه‌ها ارائه می‌کند. همچنین، نکات حقوقی مرتبط با مفاد قرارداد و توافقات طرفین را تجزیه و تحلیل می‌کند. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه دفاعیه مطالبه هزینه‌ ها که توسط وکیل ایران دادگشتر تنظیم شده را مشاهده نمایید.

نمونه لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه هزینه‌ ها

بسمه تعالی

تاریخ: ……

شورای محترم حل اختلاف حوزه ……

لایحه

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای روز سه شنبه مورخ …… ساعت ۱۰ صبح تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را مطابق ماده ۹۳ ق.آ.د.م. به استحضار شورای محترم می‌رساند:

اینجانب …… فرزند …… در پرونده کلاسه فوق به عنوان خوانده به رسیدگی دعوت شده‌ام. اخطاریه جلسه مورخ …… بدون ضمائم به اینجانب تحویل شده درنتیجه از مفاد خواسته خواهان بطور کامل مطلع نیستم.

البته منزل مشاعی مذکور که سه دانگ آن بنام اینجانب و سه دانگ بنام خواهان که از وی طلاق گرفته‌ام، می‌باشد. حدود نه سال در اختیار خواهان بوده که هیچگونه اجاره‌ای به من پرداخت نکرده و بعد از اینکه دادگاه وی را ملزم به تهیه مسکن نموده در اختیار من قرار داده است.

تا اینکه در آبان ماه سال ۸۸ حکم طلاق صادر شده و متارکه کرده‌ایم. مطابق صورتجلسه …… که منزل بوسیله دادورز به من تحویل شده، فاقد هیچگونه امکانات بوده، بطوریکه قابل سکونت نبود. امتیازهای آب و برق و تلفن را اخذ نموده و در محل نصب کردم که هم اکنون موجود می‌باشد و امتیاز گاز هم از اول بنام من بود که بدهی‌های آن را پرداخت کردم و قبوض شهرداری را پرداخت نمودم. مدارک آن موجود است.

تقاضا دارم دستور فرمایند نسخه ثانی دادخواست و ضمایم به اینجانب ابلاغ و تحویل شود تا در جلسه آینده ضمن پاسخ جامع بتوانم دادخواست مطالبه هزینه‌های مربوطه را که فوقاً به آن اشاره شد تسلیم نمایم.

برای تعیین تکلیف منزل مذکور بارها به خواهان مراجعه کردم. ولی جوابی به من نداده، ناچاراً با ارسال اظهارنامه از وی خواستم تا تکلیف منزل مشترک را روشن نماید ولی توجهی نکرده و در نتیجه تاکنون بلاتکلیف مانده است تصویر آن پیوست است.

تصویر سایر مدارک نیز به پیوست تقدیم می‌گردد. خواسته خواهان تا تحویل نسخه دادخواست و ضمائم برای من کاملاً روشن و واضح نیست. هر چه باشد در مقابل خرج‌هایی که من کردم بسیار اندک خواهد بود.

توضیحات بیشتر در جلسه رسیدگی اعلام خواهد شد. تقاضای رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *