لایحه دفاعیه مطالبه ثمن معامله

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه مطالبه ثمن معامله

در لایحه دفاعیه مطالبه ثمن معامله، می‌توان به عدم انجام تعهدات قراردادی از سوی فروشنده و وجود نقایص یا عیوب در موضوع معامله اشاره کرد، که به منظور کاهش یا عدم پرداخت ثمن معامله و دفاع از حقوق خریدار مطرح می‌شوند. در ادامه می‌توانید نمونه ای از  لایحه دفاعیه مطالبه ثمن معامله را مشاهده کنید.

نمونه لایحه دفاعیه مطالبه ثمن معامله

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه…… دادگاه عمومی ……

لایحه

موضوع: پرونده کلاسه ……حقوقی

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای روز چهارشنبه مورخ …… ساعت ۱۱ ظهر تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را به استحضار دادگاه محترم می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق آقای …… با تسلیم دادخواست درخواست مطالبه هفت میلیون و پانصدهزار تومان بابت باقیمانده ثمن معامله را نموده و توضیح داده است که مبلغ مذکور از بابت بهاء معامله بایستی در دفترخانه و همزمان تسلیم سند به وی تسلیم می‌شد.

و چون سند از طریق مراجع قضائی و با رأی دادگاه انتقال و بوسیله نماینده دادگاه امضاء شده، وجه مذکور به وی تحویل نگردیده است، ادعای وی کاملاً کذب و بی‌اساس است.

چون همزمان با اجرای حکم در پرونده …… شعبه ۱۰ دادگاه عمومی حقوقی …… بموجب فیش شماره .…… مورخ …… مبلغ صدوهفت میلیون ریال کل باقیمانده ثمن معامله به حساب …… دادگاه واریز گردیده است و هیچگونه طلبی از من ندارد، عنداللزوم تقاضای ملاحظه پرونده مذکور را دارم.

با عنایت به اینکه خواسته وی فاقد وجاهت قانونی است و متکی به هیچ دلیل و مدرکی نمی‌باشد، تقاضای رد دعوی نامبرده مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *