لایحه دفاعیه مزاحمت ملکی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه مزاحمت ملکی

لایحه دفاعیه مزاحمت ملکی سندی است که از جانب متهم تهیه شده و شامل دفاعیات موکل در خصوص عدم وجود نیت مزاحمت، ارائه مدارک و شواهد مبنی بر رعایت حقوق ملکی است. همچنین در لایحه درخواست صدور حکم برائت یا استفاده از راه‌حل‌های قانونی جایگزین نیز ارائه می شود. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه دفاعیه مزاحمت ملکی که توسط ایران دادگستر تهیه شده را مشاهده کنید.

مثالی از لایحه دفاعیه مزاحمت ملکی

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب …..

با احترام به استحضار می‌رساند که اینجانب  ….. متهم پرونده کلاسه ….. که متهم به مزاحمت ملکی از طرف شاکی پرونده شده‌ام:

اولاً- موضوع پرونده مطروحه نباید تحت عنوان مزاحمت ملکی مورد رسیدگی قرار گیرد. زیرا تخریب سقف ساختمان در اثر رطوبت و ترکیدگی لوله آب عمدی نبوده و نیست و شاکی هم این را می‌داند و هم کارشناس محترم به این امر توجه داشتند. بنابراین شکایت شاکی در این رابطه واهی می‌باشد، زیرا که از طرف بنده هیچگونه مزاحمت و تخریب عمدی صورت نگرفته است.

ثانیاً- به فرض اینکه لوله‌ای ترکیده ‌باشد، و به ایشان خسارتی وارد شده باشد، موضوع حقوقی است و باید در مراجع قضایی (دادگاه یا شورای حل اختلاف) رسیدگی شود نه در دادرسرا.

ثالثاً: عامل فرسودگی لوله خانه اینجانب شومینه غیر مجازی بوده که شاکی در ساختمان خودش نصب کرده و لوله شومینه از کنار لوله آب خانه اینجانب رد شده است که در اثر گرما موجب فرسودگی و ترک دیوار خانه اینجانب شده است. بنابراین این پرونده حقوقی بوده و تقاضای رسیدگی آن را در مرجع حقوقی دارم.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *