لایحه دفاعیه دعوی ممانعت از حق

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه دعوی ممانعت از حق

لایحه دفاعیه دعوی ممانعت از حق به دفاعیات موکل در خصوص عدم وجود قصد ممانعت، ارائه مستندات مبنی بر استفاده قانونی از حق خود، و درخواست صدور حکم برائت یا رفع ممانعت از حق می پردازد. به علاوه این لایحه همچنین شواهدی را برای اثبات حقانیت موکل در بهره‌برداری از ملک مورد نظر ارائه می‌دهد. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه دفاعیه دعوی ممانعت از حق را مشاهده کنید.

نوشتن لایحه دفاعیه دعوی ممانعت از حق

ریاست محترم شعبه …… دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ……

باسلام

احتراماً در خصوص پرونده کلاسه …… به وکالت از آقای رجلعلی ……  به استحضار می‌رساند، نظر به اینکه شاکی محترم پرونده برای نفع شخصی خویش دعوی ممانعت از حق را علیه مشتکی عنه مطرح نموده است و شهودی که نامبرده در جلسه اول دادیاری آورده از بستگان مشتکی عنه بوده و با ایشان خصومت شخصی داشتند و شهادت آنها کذب محض می‌باشد.

چراکه شاکی محترم یک مجرای آب اصلی از قدیم در ملک خویش داشته که در زمین دیگر است. ولیکن جهت راحتی کار خویش می‌خواهد، یک مجرای آب شخصی و مستقل به اعتبار اینکه یکبار مشتکی عنه به ایشان اجازه بردن آب را از داخل زمین خویش داده بود برای خود ایجاد نماید.

همچنین مأمورین محترم پاسگاه قرق نیز در صورتجلسه مورخ …… جهت اجرای دستور قاضی فقط از آقای سبحان …… و …… و شاکی تحقیق نمودند و ایشان نیز به نفع خود جواب مأمور پاسگاه را دادند، لذا تحقیقات محلی قبلی به درستی صورت نگرفته است. برای روشن شدن حقیقت امر تقاضای تحقیقات محلی مجدد از صاحبان اراضی مجاوز ملک شاکی و مشتکی عنه و صاحب زمین قبلی شاکی محترم و اعضای شورای اسلامی روستای گناره مورد استدعاست.

همچنین تقاضای کارشناس رسمی دادگستری جهت بررسی دقیق‌تر مورد تقاضاست.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *