لایحه دفاعیه دعاوی سجلی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه دعاوی سجلی

هدف اصلی از ارائه لایحه دفاعیه دعاوی سجلی، دفاع از حقوق قانونی متهم و ارائه مدارکی است که به اثبات ادعاهای وی کمک می‌کند و از تصمیمات نادرست و اشتباه در امور هویتی جلوگیری می‌کند.

تنظیم لایحه دفاعیه دعاوی سجلی

ریاست محترم شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی شهرستان ……

سلام علیکم؛

احتراماً؛ عطف به اخطاریه به شماره پرونده ۹۲۰۹۹۸۱٧۶۵۰۰۰۳۲۳ و به شماره بایگانی شعبه ۹۲۰۳۳۲ به وقت رسیدگی …… ساعت ٩:١۵ در خصوص دعوی خانم م. ا. موارد ذیل را به استحضار می‌رساند؛

  • خواسته خواهان الزام اداره ثبت احوال به صدور شناسنامه جهت فرزندش بنام ا. ب. می‌باشد، که به موجب عقد موقت با خوانده ردیف دوم آقای م. م. فرزند وی در سال ١٣٨۶ متولد که در خصوص نسبت فرزند به خوانده ردیف دوم پرونده‌ای آن شعبه محترم به کلاسه …… مطرح بوده که نسبت فرزند وی به آقای برابر انجام آزمایشات ژنتیک رد گردیده است، و در نظر آن مقام محترم قضائی را به پرونده مذکور جلب می‌نمایم.
  • در خصوص ماده ١۶ قانون ثبت احوال که خواهان در دادخواست خود به آن اشاره نموده به اطلاع می‌رساند در صورتی که ازدواج پدر و مادر به ثبت نرسیده باشد. تنظیم سند سجلی و شناسنامه جهت فرزند آنان میبایستی با حضور پدر و مادر باشد. پدر و مادری که اقرار و اعتراف به رابطه پدر و مادر و فرزند دارند و تردیدی در نسبت آنان وجود نداشته باشد.

لذا با عنایت به موارد مذکور و این که صراحتاً نسبت نامبردگان فوق رد گردیده است و جهت تنظیم سند سجلی و شناسنامه فرزند نیاز به وجود پدر و            مادر و اقرار آنان به پدر و مادری فرزند دارد تقاضای رد خواسته خواهان را نسبت به این اداره از آن مقام محترم قضائی استدعا دارد.

باکمال احترام

نماینده حقوقی اداره

امضاء

مُهر

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *