لایحه دفاعیه در پرونده حضانت

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده حضانت

در حقوق، حضانت به معنی سرپرستی، نگهداری و مواظبت از کودک است. زمانی ‌که حضانت به شخصی سپرده می‌شود، لازم است که آن شخص در جهت تربیت و پرورش کودک تلاش کند. زیرا تربیت صحیح کودک، موجب سلامت یک جامعه می‌شود. در زمان جدایی زوجین، قاضی در مورد حضانت کودک آن‌ها، تعیین تکلیف می‌کند و رای می‌دهد.

هرکدام از والدین که صلاحیت نگهداری و مراقبت از کودک را داشته باشد؛ پس از تنظیم نمونه لایحه دفاعیه در پرونده حضانت و به حکم دادگاه ، عهده ‌دار حضانت می‌شود. حضانت از کودک شامل؛ نگهداری، مواظبت و تأمین مایحتاج او است. زمانی ‌که حضانت کودک به خانم واگذار می‌شود، هزینه‌های زندگی کودک توسط دادگاه تعیین می‌شود.

لایحه دفاعیه در پرونده حضانت

بسمه تعالی تاریخ: …………………
دادستان محترم عمومی و انقلاب ………………… …………………
موضوع: پرونده کلاسه …………….
سلام علیکم،
احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اینجانب ……………………………… دادخواست حضانت فرزندم را بطرفیت همسرم تسلیم نمودم که رأی له اینجانب صادر و فرزند مشترک بنام ……………………………… به من تحویل شد.
در پرونده کلاسه ………………….. دادخواست مطالبه نفقه به مجتمع قضایی خانواده یک تسلیم نمودم که وقت رسیدگی برای ……….. و در تاریخ ……….. ساعت ۱۰ صبح تشکیل و چون ……………………………… حاضر به پرداخت نفقه نشد و حتی در خارج از دادگاه هم اظهار می‌داشت که من قصد اذیت و آزار شما دارم و حاضر به پرداخت نفقه نیستم و به دستور دادگاه محترم قرار شد فرزند مشترک را به پدرش تحویل دهم و بعد هم در منزل آقای ……………………………… همزمان با تحویل جهیزیه¬‌ام و در حضور مأمور اجرائیات کلانتری ………..آقای ……………………………… که برای تحویل دادن جهیزیه به محل آمده بود ……………………………… به پدرش تسلیم گردید.

با تقدیم احترام
نام و نام خانوادگی
امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *