لایحه دفاعیه در پرونده توهین و افترا

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده توهین و افترا

در واقع کسی که مورد تهمت و افترای دیگران قرار گرفته است، با کمک لایحه دفاعیه در پرونده توهین و افترا می‌تواند از خود دفاع کند و توهین و تهمت‌های آنها را نپذیرد، افترا باعث کاهش آبروی فرد می‌شود و به همین دلیل از نظر جمهوری اسلامی جرم محسوب می‌شود، موقعی به این عمل جرم می‌گویند که کاری را که در مقررات پایه کشور ممنوع می‌باشد، را به کسی دیگر نسبت دهند.

لایحه دفاعیه در پرونده توهین و افترا

بسمه تعالی تاریخ: …………………

دادیار محترم شعبه دادسرای عمومی و انقلاب ………………… …………………
موضوع: پرونده کلاسه ………..
سلام علیکم،
احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای مورخ ……….. ساعت ۱۱صبح تعیین گردیده. اینجانب ……………………………… فرزند ……….. در پرونده کلاسه فوق از خانم …………………………….. در خصوص توهین و افترا اعلام شکایت کرده‌ام.
نامبرده مطالبی کاملاً کذب و عاری از حقیقت از جمله اینکه اینجانب روابطی با افراد داشته و دارم. عنوان کرده که باعث مشکلات زیادی برای زندگی خانوادگی‌ام شده که منجر به طلاق گردیده است. خانم ……………………………… در شورای حل اختلاف مطالبی را عنوان نموده و بعد هم برای توجیح عمل خود اظهار داشته که شخص ناشناسی از طریق تلفن این خبرها را به او داده است. آیا با چنین دلیل واهی و بی‌اساسی کسی حق دارد آبروی کس دیگری را ببرد و زندگی او را از هم بپاشد؟ نامبرده به قصد از هم پاشیدن زندگی اینجانب چنین مطالبی را عنوان کرده و دراین کار هم موفق شده که شوهرم مرا طلاق دهد ولی نزد خدا و قانون مسئول است و بایستی جوابگو باشد.
و اما در مورد شکایت ایشان علیه اینجانب ادعایی بیش نیست. ‌البته من در شهرستان ………………… غریب بودم. اگر در محل دیگری بود با این حرفهای تحریک آمیز و دروغهایی که ایشان گفته و تهمت¬های ناروایی که به من زده قابل تأمل نبوده. تقاضای رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته مورد استدعاست.

با تقدیم احترام
نام و نام خانوادگی
امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *