لایحه دفاعیه در پرونده انتقال سند

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده انتقال سند

در لایحه دفاعیه در پرونده انتقال سند، وکیل با ارائه مدارک معتبر از جمله قرارداد فروش، مدارک پرداختی، و تأییدیه‌های قانونی، نشان می‌دهد که فرآیند انتقال سند به‌درستی و مطابق با قوانین انجام شده است و درخواست رد ادعاهای مخالفان و تأیید قطعی انتقال سند به نام موکل خود را از دادگاه می‌نماید.

تنظیم لایحه دفاعیه در پرونده انتقال سند

مدیرکل محترم حقوقی دادگستری استان ……

باسلام و تحیات الهی؛

مورخه

احتراماً؛

ضمن آرزوی توفیق و قبولی طاعات و عبادات به استحضار عالی می‌رساند؛ اینجانبان ع. ا. و خانم ز. فرزندان مرحوم ع. ا. ساکن استان …… شهرستان …… در خصوص پرونده کلاسه …… شعبه اول شورای حل اختلاف …… که پس از رسیدگی منتج به صدور دادنامه شماره …… گردیده است. با توجه به قطعیت آن موجبات تضییع حقوق اینجانبان را فراهم نموده که شرح ماوقع را به اختصار به حضور حضرت عالی تقدیم می‌داریم.

مطابق با گواهی انحصار وراثت شماره …… بنده و خواهرم وراث حین الفوت مرحوم ص. می‌باشیم که از مرحوم یک قطعه زمین به مساحت ۲۱۷۰۰ متر مربع که دارای پلاک ثبتی ۵۵ فرعی از ۷۸ اصلی واقع در بخش ۹ حوزه ثبتی …… باقی مانده است، که پس از تقسیم آن فی مابین وراث اسناد مالکیت آن نیز بنام اینجانبان انتقال یافته است و مطابق قانون ۲۲ ثبت و اسناد مالک بلامنازع ملک مذبور من و خواهرم هستیم.

با ملاحظه دادنامه بدوی متوجه خواهید شد که استعلام اخذ شده از ثبت و اسناد …… نیز حاکی از انتقال سند مالکیت مرحوم ص. به ورثه قهری ایشان ع. ا. و ز. می‌باشد و هیچ نامی از مورث خواهانهای پرونده مرحوم ح. برده نشده است. حالیه چگونه است، که برخلاف ماده‌ی ۷۳ قانون ثبت اسناد به سند رسمی اعتبار نمی‌دهند و وجود یک برگ وکالت نامه حکم به انتقال سند نموده‌اند؟

در حالی که اثبات مالکیت فرع برخواسته انتقال سند است، که این امر در ما نحن فیه ابراز نگردیده است، به این دلیل که مدرک اینجانبان سند رسمی است. (پلاک ثبتی) مطابق قانون چنانچه موکل یا وکیل فوت نمایند موضوع وکالت منتفی بوده و آن وکالت نامه باطل می‌گردد و ارزشی ندارد ولی شورای حل اختلاف شهرستان …… با همان وکالت نامه که طرفین آن سالیان قبل فوت نموده‌اند، اقدام به صدور دادنامه به ضرر اینجانبان کرده‌اند.

عالی مقام با ملاحظه کپی اسناد مالکیت استعلام ثبتی انجام شده در پرونده در اجرای ماده واحده قانون اصلاح ماده ۱۸ اصلاحی قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مصوب دی ماه ۱۳۸۵ و آیین نامه اجرایی آن قانون با توجه به این که دادنامه‌های صادر شده از شورای حل اختلاف …… و دادنامه شماره ٩٢٠۴٨١ مورخه  …… شعبه‌ی دوم دادگاه حقوقی …… خلاف شرع و بیّن قانون بوده لذا تقاضای رسیدگی مجدد در راستای ماده واحده قانون اصلاح ماده ۱۸ را استدعا داریم.

مدارک پیوستی؛ کپی دادنامه‌های بدوی و تجدیدنظر – کپی استعلام ثبتی – کپی اسناد مالکیت – کپی وکالت نامه خواهانهای محترم

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *