لایحه دفاعیه در پرونده اسناد جعلی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده اسناد جعلی

لایحه دفاعیه در پرونده اسناد جعلی شامل مستنداتی است که نشان می‌دهد متهم به‌طور عمدی و آگاهانه اقدام به جعل یا استفاده از اسناد جعلی نکرده است. این مدارک و مستندات می‌تواند شامل گزارش‌های کارشناسی، شهادت شهود، و مدارکی باشد که بی‌گناهی متهم یا عدم قصد مجرمانه او را اثبات کند.

نمونه ای از لایحه دفاعیه در پرونده اسناد جعلی

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ……

سلام علیکم؛

احتراماً؛ اینجانب س. ح. فرزند م. به نمایندگی از سوی پنج نفر از اعضای کاندیدای هیئت مدیره شرکت تعاونی تهیه و توزیع تاکسیرانی ……، آقایان ع.ر، ح. غ، الف. ج، الف، ر. ک و و همچنین از سوی پنجاه نفر از سهامداران عضو شرکت مزبور در خصوص مجمع عمومی عادی نوبت دوم که در تاریخ …… در محوطه تعمیرگاه شرکت تعاونی فوق با حضور نماینده اطاق تعاون شهرستان …… به نام آقای ت و با شرکت بیش از یکصد ۱۰۰ نفر از سهامداران عضو تشکیل گردیده بود،

به علت عدم رعایت موارد قانونی اساسنامه مقدس جمهوری اسلامی ایران که باعث از بین بردن حق و به ثبت رساندن باطل گردیده است. شدیدا اعتراض و شکایت داشته تقاضای بذل توجه و صدور اوامر مقتضی را جهت اجرای عدالت و احقاق حقوق و به کیفر رساندن افراد خاطی که با تهیه مهر جعلی به نام شرکت و اسناد جعلی با امضای جعلی متخلف تعدادی از سهامداران عضو با اعمال نفوذ در اتاق تعاون و اداره تعاون شهرستان …… همچنین در کمیسیون ماده ۵ که در اداره کل تعاون استان …… تشکیل می‌گردد.

حق را باطل و باطل را حق جلوه داده و اسناد و امضای جعلی را به ثبت قانونی رسانده‌اند. بدین طریق پست هیئت مدیره شرکت تعاونی تهیه و توزیع تاکسیرانی …… را با زور غصب نمودند، با توجه به چندین فقره شکایت کتبی به اداره تعاون شهرستان …… و اداره کل تعاون استان ……، و همچنین چند جلسه نشست حضوری با مسئولین محترم تعاون استان …… هیچ گونه توجهی به مواد قانونی اساسنامه اداره تعاون نشده،

و نتیجه‌ای جهت جلوگیری از تخلف متخلفین به عمل نیامده است. تا این که در مورخه …… طی شماره ١۶٣۵٧ اداره کل تعاون استان ……، تخلف صورت گرفته از سوی متخلفین مربوطه به نام‌های بهرام. م- رمضانعلی ض- على. ن- محمد کاظم ن- حاج على ت. محرز تشخیص داده شده است.

علیهذا با توجه به مراتب فوق و پیوست اسناد موجود جهت ملاحظه ضمن شکایت از نامبردگان متخلف تقاضای رسیدگی را دارم مستدعی است. اقدام قانونی به عمل آورید قبلاً از لطف و عنایت جنابعالی متشکر و سپاسگزارم.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *