لایحه دفاعیه جعل و استفاده از سند مجعول

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه جعل و استفاده از سند مجعول

مستندات لایحه دفاعیه جعل و استفاده از سند مجعول ممکن است شامل گزارش‌های کارشناسی، شهادت شهود و مدارکی باشد که بی‌گناهی متهم یا عدم قصد مجرمانه او را ثابت کند. هدف اصلی این لایحه، دفاع از حقوق قانونی متهم و تلاش برای رفع یا کاهش اتهامات است.

لایحه دفاعیه جعل و استفاده از سند مجعول

بازپرسی محترم شعبه هفتم دادسرای عمومی‌ ……

سلام علیکم؛

احتراماً؛ اینجانب س. ح. شاکی پرونده کلاسه ۹۱۰۰۰۱ در خصوص قرار منع تعقیب مورخ …… نظر جنابعالی را به عرایض ذیل معطوف داشته تقاضای بذل توجه و صدور اوامر مقتضی را دارم.

  • صورت جلسه منفی که با ذکر اسامی تعداد ۹ نفر از اعضای شرکت کننده تهیه و تنظیم گردیده است. کاملاً سوری و ساختگی و به جای آنان شخص دیگری امضاء کرده، که فاقد نام پدر می‌باشد. بدین طریق امضاء ۹ نفر کاملاً جعلى و بدون اطلاع آنان می‌باشد
  • دلیل ادعای جعلی بودن این سند توسط یکی از متهمان پرونده به نام رمضانعلی ض. در برگ بازجویی اداره آگاهی منعکس و مکتوب ضمیمه پرونده می‌باشد، که نامبرده اعتراف به سوری بودن آن نموده است.
  • آقای ت. به علت عدم رعایت قانون اداره تعاون متهم بوده که در شکایت اولیه مورخه …… علیه وی اقامه دعوی نمودم در پرونده موجود است.
  • خانم م. رئیس سابق اداره تعاون متهم دیگری است، که با متهمان پرونده با سوء استفاده از قدرت شغلی خویش کاملاً همکاری نموده، ضمن قبول اوراق اسناد جعلی از افراد غیر مسئول اسناد جعلی آنها را طی نامه‌ی رسمی اداره تعاون به اداره ثبت اسناد …… فرستاد و آنها را به ثبت رسمی و قانونی رسانده است، که به همین علت علیه وی شکایت در پرونده موجود است.
  • صورت جلسه منفی اصلی جلسه‌ی اول در لیست خط کشی شده‌ی رسمی شرکت تعاونی که به‌امضاء رئیس مجمع و منشی آن تهیه شده، تعداد ۳۱ نفر شرکت کننده با ذکر نام پدر آنان می‌باشد، که در پرونده موجود است و به اداره تعاون تحویل داده نشده است.
  • جلسه مجمع عمومی عادی مرحله دوم مورخ …… در تعمیرگاه شرکت تعاونی با شرکت بیش از یکصد نفر از سهامداران تشکیل گردیده بود که در صحت و سلامت کامل نبوده و به علت اعتراض تعدادی از شرکت کنندگان تشنج ایجاد گردیده که پلیس ۱۱۰ برابر تماس مقام دعوت کننده در محل حاضر و مراتب تشنج را صورت جلسه تنظیم نموده و شرکت کنندگان در جلسه بدون دادن رأی جلسه را ترک و از محل خارج شدند..!
  • آقای ‌ی. ت. نماینده اتاق تعاون که ناظر جلسه بود بدون رعایت قانون تعاون با توجه به اعلام تنفس بازهم به کار خود ادامه داده و اعضاء هیئت رئیسه سنی را به خارج از محل برگزاری مجمع در اتاق سازمان تاکسیرانی برده و برگ آرای را شمارش و صورت جلسه‌ای تنظیم نمود
  • اعضاء هیئت مدیره جدید قبل از رسمیت قانونی ثبت، مهر تهیه و به طور غیرقانونی برخلاف قانون اداره تعاون از آن استفاده غیرقانونی کرده‌اند.
  • با توجه به این که جعل امضاء و تهیه اسناد سوری و جعلی یکی از جرایم سنگین جنایی برابر قانون وقت، برای متهمان پرونده با توجه به اسناد و مدارک کافی و به دلایل محکم و اعتراف صریح متهم قرار مجرمیت صادر می‌شد.

ولی متأسفانه علت عدم دقت و توجه کافی به اوراق و اسناد موجود در پرونده عدم مطالعه کافی و گزارشهای کلانتری ……، و اداره آگاهی و                      همچنین برگ بازجویی‌های متهمین و شکایت کتبی شکات توسط بازپرس محترم به علت مشغله کاری فراوان در مدت زمان کوتاه متوجه موضوع                  پرونده نگردیده است، که چنین رأی منع تعقیب صادر نموده‌اند.

  • على هذا با توجه به مراتب فوق و توضیحات مختصر و با استعانت از خداوند متعال استدعای عاجزانه دارم جهت جلوگیری از تضییع حق بیش از ۸۰۰ نفر از سهامداران عضو شرکت تعاونی و همچنین به کیفر رساندن متهمان پرونده که تهیه اسناد جعلی امضاء ۹ نفر از سهامداران پس هیئت مدیره شرکت را با تصرف عدوانی غصب نموده‌اند، در اظهار عقیده خویش تجدید نظر نمایید و اجازه ندهید که حقی باطل و باطلی با آن همه اسناد مدارک و دلایل موجود در پرونده حق گردد. قبلاً از لطف و عنایت و زحمات جنابعالی متشکرم.، و السلام.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *