لایحه دفاعیه جرح شهادت شهود

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه جرح شهادت شهود

لایحه دفاعیه جرح شهادت شهود یکی از طرفین دعوی به دادگاه تسلیم کرده و در آن ادعا میکند که به دلایلی شهادت شهود قابل استناد نیست. و نباید به عنوان دلیل مورد قبول قرار گیرد. این دلایل می‌توانند شامل تضاد منافع، دروغ‌گویی، سوابق کیفری یا عدم صلاحیت قانونی شاهد برای شهادت دادن باشند. در ادامه نمونه ای از لایحه دفاعیه جرح شهادت شهود که توسط ایران دادگستر تنظیم شده را مشاهده می نمایید.

نمونه ای از لایحه دفاعیه جرح شهادت شهود

بسمه تعالی

دادیار محترم دادسرای شهرستان ……

احتراماً به اینجانب  …… وکیل خانم …… شاکی پرونده کلاسه ۹۶۰۸۷۰ در جرح شهادت شهود به استحضار می‌رساند با توجه به اینکه شهود تعرفه شده در دادسرا و خانم …… و …… به علت ذینفعی فاقد شرایط قانونی شهادت بوده و شاهد مشترک خانم …… با توجه به پیشینه و سابقه موجود فی مابین نامبرده و موکل وجود عداوت دنیوی از انجام وی نسبت به موکل احراز می‌گردد.

در این مورد استشهادیه‌ای از اهالی مجتمع در پرونده پیوست می‌باشد. فلذا نامبرده نیز فاقد شرایط قانونی جهت شهادت شرعی می‌باشد. و وفق ماده ۱۷۷ قانون مجازات اسلامی که بیان نموده، شاهد شرعی در زمان ادای شهادت دارای شرایطی باشد لذا نامبردگان فوق طبق بند ج و چ شهادت ایشان فاقد وجاهت قانونی می‌باشد. بنابر مراتب صدور قرار شایسته مورد استدعاست.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *