لایحه دفاعیه تغییر کاربری اراضی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه تغییر کاربری اراضی

لایحه دفاعیه تغییر کاربری اراضی و باغ‌ها شامل دو بخش اصلی است. در ابتدا  وکیل با ارائه دلایل و مستندات، ضرورت تغییر کاربری اراضی و باغ‌ها را برای بهره‌وری بهتر و توسعه منطقه توضیح می‌دهد و در بخش دوم تمامی مراحل تغییر کاربری مطابق با قوانین و مقررات مربوطه انجام شده و مجوزهای لازم اخذ شده است. در ادامه می توانید نمونه لایحه دفاعیه در رابطه با تغییر کاربری اراضی  که توسط وگیل دادگستری تنظیم شده را مطالعه کنید.

نحوه نوشتن لایحه دفاعیه تغییر کاربری اراضی

بسمه تعالی

تاریخ: .

دادیار محترم شعبه …… دادسرای عمومی و انقلاب ……

با احترام و تقدیم وکالتنامه و اعلام وکالت نسبت به آقای …… در پرونده کلاسه …… موارد ذیل دفاعاً به عرض می‌رسد:

1- چنانچه فرم تشخیص اراضی تنظیم شده کارشناسان محترم جهاد کشاورزی را در مورد موکل ملاحظه فرمائید، قطعه زمین مورد شکایت، بصورت زراعت آبی مورد استفاده می‌باشد و مشتمل بر درخت و باغ می‌باشد. لذا به موجب تبصره ۴‌ الحاقی ۱۳۸۵/۸/۱ ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی و باغها مصوب ۱۳۷۴ زمین موکل از شمول قانون فوق مستثنی می‌باشد و موضوع فاقد وصف کیفری است.

2- مطابق تبصره یک بند‌الف دستورالعمل ماده ۱۰ آئین نامه اجرائی قانون فوق چون کشت و زراعت و باغبانی در واقع بهینه کردن تولیدات بخش کشاورزی بوده و تغییر کاربری محسوب نمی‌شود.

اولاً- از شمول قانون فوق خارج است.

ثانیاً- بموجب بند ۶ تبصره یک بند ‌الف دستورالعمل فرق دیوار کشی باغات منع قانونی ندارد و این نوع دیوار کشی‌ها به عنوان مکمل زیر ساخت‌های بخش کشاورزی می‌باشد.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *