لایحه دفاعیه تخریب عمدی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه تخریب عمدی

لایحه دفاعیه تخریب عمدی به شرح دفاعیات موکل مبنی بر عدم وجود نیت مجرمانه، ارائه شهادت شهود مبنی بر غیرعمدی بودن حادثه، و تلاش‌های موکل برای جبران خسارت پرداخته و درخواست صدور حکم برائت یا استفاده از مجازات‌های جایگزین را مطرح می‌کند. در ادامه نمونه ای از لایحه دفاعیه تخریب عمدی  که توسط ایران دادگستر تهیه شده را مشاهده می نمایید.

تنظیم لایحه دفاعیه تخریب عمدی

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه هشتم دادگاه تجدیدنظر استان ……

باسلام

احتراماً اینجانب به وکالت از طرف آقای …… فرزند نعمت در پرونده کلاسه ……. که وقت رسیدگی به تاریخ …… ساعت ۱۰ تعیین وقت شده است. با توجه به وقت رسیدگی همزمان در همان تاریخ ساعت ۱۰ در شعبه ……. و دادگاه تجدیدنظر  …… امکان حضور در غایب لایحه نقدی بیان می‌دارم.

1- شکوائیه تحت عنوان تخریب سامان از دوری شاکیه مطرح و مدعی شده است، که موکل به …… فرزندان خود اقدام به تخریب نموده است. این در حالی است که برابر کارشناسی صورت گرفته، اعلام شده که آقای …… از تخریب ملاحظه نشده است. در واقع تخریبی صورت نگرفته است که توسط هیئت سه نفره ملاحظه شود.

2- موکل در آن امکان دارای راه عبوری بوده و این راه بنا به اظهارات موکل دارای سابقه ۴۰ ساله می‌باشد، که توسط پدر شاکیه احداث شده است و راه عبور و مرور می‌باشد و موکل نیز از آن مکان عبور و مرور می‌نماید.

3- مهمتر از همه اینکه این ملک دیگر تعلق به شاکیه ندارد و متعلق به به آقای …… می‌باشد.

4- در آن مکان و بناء به شدت جاده از سوی دهیاری روستا راه تعریف شده است.

5- قبلاً نیز بناء به همین مشکلات صلح دعوئی شده که حکم بر برائت موکل صادر شده است. ‌النهایه موکل به همراه شهود خود در جای رسیدگی حاضر می‌شود خواهشمندم دستورات لازم مبذول فرمائید.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *