لایحه دفاعیه تحصیل مال غیر قانونی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه تحصیل مال غیر قانونی

لایحه دفاعیه تحصیل مال غیر قانونی مطرح می‌کند که متهم به‌طور قانونی و مشروع به مال دست یافته یا اینکه ادعاهای مطرح‌شده نادرست هستند. در ادامه نمونه ای از این لایحه را مشاهده می‌کنید.

نمونه لایحه دفاعیه تحصیل مال غیر قانونی

ریاست محترم شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی جزایی ……

سلام علکیم؛

موضوع واخواهی نسبت به دادنامه شماره‌ی ٧٧۶ در شماره پرونده ٩٢/۶١٢

احتراماً؛ وکالتاً و با استعانت از درگاه ایزد منان و با استیذان از محضر مقدس دادگاه،

ضمن اعلام اعتراض و واخواهی نسبت به دادنامه اصداری معروض می‌دارد؛

  • اولاً؛ وکیل محترم شاکی در لایحه مورخ …… به استحضار می‌رساند که در سه مورد خلاف واقع می‌باشد، که عبارت اند از؛
  • وکیل محترم مدعی شده‌اند که رابطه زوجیت در زمان برداشت وجود نداشته است، ولی به موجب فتوکپی مصدق سند نکاح؛ تاریخ وقوع عقد از …… لغایت …… می‌باشد، و طبق اظهارات شاکی در صفحه ۴ پرونده و استعلام برداشت از حساب از اوایل سال ۱۳۹۲ بوده است، که در زمان وصیت می‌باشد.
  • موکل هیچ گونه قصد سوء استفاده از موقعیت همسرش را نداشته و برداشت از حساب نیز همان گونه که بین هر زن و شوهری در روابط مالی وجود دارد با اذن و اجازه بوده است.
  • موکل هیچ گونه حیله و فریبی جهت دریافت مبلغ صورت نداده، چراکه طبق استعلام کلیه برداشتها به طور مکرر در قالب شارژ تلفن همراه بوده است و موکل هیچ گونه قصد بی‌احترامی نداشته بلکه عدم وقت رسیدگی موکل علت عدم حضور وی بوده است.
  • ثانیاً؛ وکیل محترم شاکی مدعى عدم دلیل مبنی بر اذن می‌باشند در حالی که چه دلیلی بهتر و واضح تر از این که خود شاکی کارت و رمز آن را در اختیار همسرش قرار داده است، که استفاده نماید، و در اختیار داشتن رمز کارت که‌امری است. محرمانه نشان می‌دهد که شاکی با رضایت خود آن را در اختیار قرار داده و موکل نیز اذن داشته است. در غیر این صورت امکان برداشت وجود نداشت.
  • ثالثاً؛ علت و انگیزه طرح دعوی شاکی از همسر خویش که همچنان حلقه زوجیت وجود دارد، اختلافات خانوادگی می‌باشد.
  • رابعاً؛ با عنایت به عدم ابلاغ واقعی وقت رسیدگی و این که موکل در مرجع دادسرا نیز فرصت دفاع نیز نداشته و اعلام نموده که گواه دارد و حاضر به اتیان سوگند به کلام الله مجید است، که برداشت وجه با در اختیار گرفتن رمز توسط همسرش و با اذن وی بوده است. در صورت صلاحدید وعنه القتضاء همان طوری که بیان شد، و قرائن نیز نشان از اذن می‌دهد تشکیل جلسه رسیدگی و ارزیابی دلایل و صدور حکم شایسته قضایی مورد استدعاست.

در آخر لازم به ذکر است، که اگر شاکی رضایت نداشت چرا پس از ۶ ماه استفاده مکرر جهت خرید شارژ تلفن همراه اعلام شکایت نموده، پرواضح است، که علت و انگیزه طرح دعوی همان مسائل خانوادگی است، که دست آویز قرار گرفته است.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *