لایحه دفاعیه بطلان معامله (فسخ قرار داد)

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه بطلان معامله

لایحه دفاعیه در پرونده معامله به طور خلاصه شامل دو بخش اصلی است.در بخش اول، وکیل مدافع حقایق و جزئیات مربوط به معامله را توضیح می‌دهد. در بخش دوم ارجاع به قوانین و مقررات مربوط به معاملات، اصول حقوقی معامله شرح داده می‌شود. در این متن، نمونه لایحه دفاعیه بطلان معامله را می بینید. گروه وکلای ایران دادگستر صفر تا صد موارد لایجه را خدمت شما عنوان می‌کنند.

لایحه دفاعیه بطلان معامله

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم کل دادگستری ……

پیروی تقاضای اعمال ماده ۱۸ اصلاحی قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب و تبصره اصلاحی آن مصوب ۱۳۸۵ نسبت به دادنامه شماره …… در پرونده کلاسه …… شعبه …… دادگاه عمومی حقوقی …… و دادنامه شماره …… در پرونده کلاسه …… شعبه …… دادگاه تجدیدنظر ……. را به شرح زیر دارم.

1. با توجه به اینکه از گواهانی که ذیل قولنامه …… را امضاء کرده‌اند که عضو شورای محل می‌باشند و ذیل قولنامه را هم گواهی نموده و مهر شورا را به عنوان تأیید زده‌اند تحقیق به عمل نیامده به جای آنها از گواهانی استماع شهادت به عمل آمده که هیچ اطلاعی از قضیه ندارند و صلاحیت شاهد بی‌طرف و عادل را نیز ندارند، چون یکی از شهود داماد تجدیدنظر خواه می‌باشد و ضمناً از گواهان هم در حضور من استماع گواهی به عمل نیاورده تا بتوانم جرح نمایم.

2. کارشناس منتخب رسمی در محل حاضر، اوضاع و احوال را بررسی نموده، تحقیقات لازم به عمل آورده، دلایل و مدارک را ملاحظه و نهایتاً اظهار نظر نموده است که زمین را اینجانب …… خریداری نموده‌ام.

3. امضاء فروشنده در محضر اسناد رسمی شماره …… مشهد گواهی شده که خود نیز دلیل برصحت معامله می‌باشد.

4. استشهادیه محلی مبنی بر اینکه چندین سال است اینجانب …… باغ را چندین سال خریداری خریده‌ام، به پیوست تسلیم است.

5. رسید پول و چک‌هایی که بابت ثمن معامله داده شده خود دلیلی بر وقوع معامله و خریداری باغ از ناحیه اینجانب است که در این خصوص از بانک استعلام نشده است.

6. از آنجایی که تمام هست و نیست اینجانب صرف خریداری باغ گردیده و نصف دیگر آن باغ را پسر عمویم مالک آن بود خریداری کرده‌ام و این موضوع هم خود دلیلی بروقوع معامله می‌باشد. چون قبلاً از برادرم خریده بودم و مجبور شدم نصف دیگر را از پسر عمویم خریداری کنم تا یک قطعه تکمیل شود.

لذا با عنایت به موارد فوق‌الذکر آراء صادره خلاف بیّن شرع می‌باشد. لذا به استناد قانون اصلاح ماده ۱۸ تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مصوب و اصلاحیه مورخ …… تقاضای دستور اقدام مقتضی در جهت رسیدگی مجدد و اعاده دادرسی و نقض آراء صادره مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *