لایحه دفاعیه انحصار وراثت یا سهم‌ الارث

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه انحصار وراثت

لایحه دفاعیه انحصار وراثت توسط وراث به دادگاه ارائه می‌شود. یکی از وراث برای دفاع از حقوق خود در مورد تقسیم ارث، دلایل و مستندات خود را به دادگاه ارائه می‌کند. این لایحه معمولاً شامل توضیحاتی درباره سهم قانونی هر وارث و اعتراض به ادعاهای غیرقانونی سایر وراث می‌باشد. در ادامه می توانید نمونه ای از  لایحه دفاعیه سهم‌ الارث را مشاهده نمایید.

لایحه دفاعیه انحصار وراثت

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه …… دادگاه تجدید نظر ……

با سلام و احترام به استحضار می‌رساند که اینجانب …… فرزند …… خوانده پرونده و کلاسه …… به شماره بایگان …… با توجه به اینکه سهم‌الارث اینجانب قطعه زمینی بوده که مستحق‌الغیر درآمده نه تنها با این اوصاف رأی داوری را قبول ندارم بلکه طبق دادخواستی که در دادگاه حقوقی تقدیم کردیم خواستار تقسیم مجدد کلیه اموال متوفی هستیم مطابق ماده ۶۰۲ قانون مدنی که مقرر می¬دارد: هرگاه بعد از تقسیم معلوم شود که مقدار معین از اموال تقسیم شده مال غیر بوده است، تقسیم والا باطل است.

با توجه اینکه سهم‌الارث اینجانب به صاحب واقعی ملک عودت داده شده انبار این تقسیم سابق باطل ‌بوده، و حکم داوری هم با این اوصاف به خودی خود باطل است و ماترک باید مجدداً تقسیم شود. لذا ما خواستار تقسیم کلیه ماترک بوده و داوری را و تقسیم سابق را از نظر قانون باطل میدانیم و از دادگاه محترم تقاضای رسیدگی عادلانه را خواستاریم.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *