لایحه دفاعیه در امور استخدامی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در امور استخدامی

لایحه دفاعیه در امور استخدامی شامل دو بخش اصلی است. در ابتدا وکیل با ارائه مدارک و مستندات، قانونی بودن تمامی مراحل استخدامی و رعایت مقررات مربوطه را اثبات می‌کند. سپس با توجه به ادعاهای مطرح‌شده علیه موکل پاسخ داده و نشان می‌دهد که هیچ‌گونه تخلف یا نابرابری در فرآیند استخدام صورت نگرفته است. در ادامه می توانید نمونه ای از تنظیم لایحه دفاعیه در امور استخدامی که توسط وکیل تنظیم شده را مشاهده کنید.

تنظیم لایحه دفاعیه در امور استخدامی

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم دیوان عدالت اداری …… 

سلام علیکم؛

با احترام به استحضار می‌رساند که اینجانب ……  در سال ۱۳۷۳ به عنوان دانشجو علوم قضایی از سوی دانشکده علوم قضایی و خدمات اداری قوه قضائیه گزینش و پذیرش شدم، حدوداً تا تاریخ …… به عنوان مستخدم با پایه چهار قضایی مشغول تحصیل و کارآموزی قضایی بودم.

تا اینکه گزینش قضات طی نامه‌ای مرا به اداره کل امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضائیه معرفی تا در کار اداری مشغول بکار شوم، ولی وزارت دادگستری بدون توجه به رابطه استخدامی گذشته و تعهد دستگاه قضایی و نامه گزینش قضات از آن تاریخ تا مورخ ……  قطع حقوق و مزایای اینجانب از زدن حکم اینجانب جهت اشتغال و انجام کار خودداری نموده بود، تا اینکه طی رأی شماره ……  تاریخ ……  هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان دادگستری با این استدلال که بنده یک روز در تاریخ …… غیبت غیر موجه داشته‌ام و حسب اعلام اداره کل امور اداری به گزینش قوه قضائیه استان تهران معرفی لیکن تاکنون به مرجع مذکور مراجعه ننموده است.

به استناد ماده ۹ قانون مذکور تخلفات اداری بندی به مجازات اخراج از دستگاه متبوع محکوم کردند، این رأی با اعتراض اینجانب در جلسه هیئت تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری در تاریخ …… مجدداً رسیدگی و منجر به صدور رأی شماره …… گردید. که رأی فوق‌الذکر ضمیمه همین دادخواست می‌باشد.

در صورتی که بعد از معرفی گزینش قضات به اداره کل امور اداری و استخدامی کارکنان قوه قضائیه بارها و بارها مراجعه کردم و هیچ کس به اینجانب نامه جهت معرفی به گزینش قوه قضائیه استان تهران نداده بود یا به من اعلام شفاهی هم نکرده بودند که به آنجا مراجعه کنم در صورتی من از بدو ورود به دانشکده علوم قضایی مراحل گزینش و استخدامی قضایی را انجام داده بودم و از تاریخ ……  تا تاریخ …… به عنوان مستخدم رسمی با پایه چهار قضایی مشغول تحصیل و کارآموزی قضایی بودم و حقوق و مزایای دریافت می‌کردم حال با هر دلیلی که گزینش قضات اینجانب را برای منصب قضا مناسب نمی‌دانست، ولی برابر استخدام در کار اداری معرفی کرده بود.

پس چرا اداره کل امور اداری و استخدامی کارکنان قوه قضائیه به چه جهت و به چه دلیل حقوقی از زدن حکم اداری اینجانب استکاف نمودند. بیش از پنج سال از عمر اینجانب را تلف کردند، لذا از محضر قضات آن دیوان محترم تقاضای رسیدگی و محکومیت دستگاه متبوع به صدور حکم و پرداخت حقوق و مزایای از تاریخ ……  لغایت ……  با احتساب این ایام به عنوان سابقه خدمت مورد استدعاست.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *