لایحه دفاعیه اتهام افترا و تهمت

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه اتهام افترا و تهمت

افترا و تهمت یعنی فعلی که در قانون جرم است،  را به دیگری نسبت دهید. این عمل جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد. ادر این شاکی و متشاکی ( متهم ) لایحه ای را برای دفاع از خود تنطیم و به شعبه رسیدگی کننده دادگاه ارائه کنند. در متن زیر می توانید نمونه ای از لایحه دفاعیه اتهام افترا و تهمت را که تسط وکیل تنظیم شده، مشاهده نمایید.

تنظیم لایحه دفاعیه اتهام افترا و تهمت

بسمه تعالی

تاریخ: ……

به ریاست محترم دادگاه کیفری ۲ ……

اینجانب …… فرزند …… در خصوص رأی دادسرای عمومی و انقلاب …… مبنی بر برأت آقای …… فرزند …… از هرگونه جرم و افتراء با بنده اعتراض داشته و مراتب اعتراض خود را اینگونه آغاز می‌نماییم؛

از آنجا که آقای…… فرزند برادر شوهر بنده طی تماس تلفنی که با شوهر بنده …… داشته‌اند صراحتاً اعلام داشته‌اند که «شما برو زنت را از خانه …… جمع کن».

سؤال من این است که این …… کیست که بنده نه ایشان را بیاد دارم و نه حتی کلمه‌ای با ایشان سخن گفته‌ام. چرا باید بنده به عنوان یک زن شوهردار که مقید به اخلاقیات و حفظ حریم خانواده می‌باشد.

اینگونه از طرف نزدیکترین فرد خانواده همسرم مورد افتراء قرار بگیرم و ساکت باشم، تا ایشان هرگونه هر زمان که طالب بودند آبروی مرا بدون دلیل و مدرک و تنها از جهت کدورتی که با همسرم دارند لکه دار کنند. مگر نه این است که حفظ آبروی مؤمن از اوجب واجبات است.

و برهمه ما واجب حال آنکه بنده به مکانی مراجعه کرده‌ام که کوچکترین و مهمترین وظیفه آن این است که داد مظلوم از ظالم بستاند نه اینکه بر صفحه کاغذ بنگارد که ایشان هیچگونه گناهی نداشته‌اند و از فردا می‌توانند بیشتر و محکمتر به تهمت­ها و افترهای خود ادامه دهند، لابد!!!

جمله‌ای که ایشان برزبان رانده‌اند آنچنان واضح و از نظر بار معنائی آنچنان ثقیل و پرمحتواست که هر شنونده‌ای با اندک سواد و دانش فوراً به اندازه یک کتاب معنـا بـه ذهنش خطور می‌کند.

حال ایشان باید دیگر چگونه تهمت بزنند که مقصود قانونگذار که همان صراحت در کلام است تأمین شود ؟؟؟

بزه از این بالاتر که زندگی خانوادگی بنده که با عنایت خداوند متعال قبل از این بدون هیچ مشکل و سوءظنی پیش میرفت از آن روز تا به حال پرتنش و غیرقابل تحمل شده است؟

لذا عاجزانه از آن مقام محترم تقاضا دارم که بر طبق اصل وجدان و عدالت از فروپاشی پایه‌های یک زندگی که سراسر آرامش و تفاهم بود جلوگیری کرده و رأی به تعقیب و مجازات است ایشان صادر نمایند. پیشاپیش از عنایت و تلاش بی‌وقفه شما در این امر خطیر کمال تشکر و قدردانی را دارم

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *