لایحه دفاعیه اعسار

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه اعسار

لایحه دفاعیه اعسار توسط بدهکاری که قادر به پرداخت بدهی خود نیست، به دادگاه ارائه می‌شود. در این لایحه، متقاضی با ارائه شواهد و مدارک مالی، ناتوانی خود را در پرداخت بدهی اثبات می‌کند و درخواست می‌کند که دادگاه او را از پرداخت معاف یا به صورت قسطی پرداخت کند. هدف از این لایحه، حمایت قانونی از افرادی است که به دلیل شرایط مالی دشوار قادر به پرداخت بدهی‌های خود نیستند.

نمونه لایحه دفاعیه اعسار

قضات محترم دادگاه تجدید نظر استان ……

با سلام

احتراماً؛

در خصوص تجدید نظر خواهی آقای ب. ر. نسبت به دادنامه ٩٧٠۴۴٨ شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی …… که معشر است، به حکم بطلان دعوی اعسار نامبرده آنچه مبرهن است. در قبال دریافت اموال نسبت به صدور این چک اقدام نموده است و می‌بایست در جهت تأدیه دین خویش اقدام نماید.

حضرات آیا می‌شود. شخصی بالغ بر هفتاد میلیون تومان با اموال و وسایل خریداری نماید. ولیکن در جهت تأدیه آن با توسل به فریب و حیله که‌اموالی ندارم، تقاضای تقسیط نماید، سؤال اینجانب ایشان این مبلغ پول را چکار کرده است. آیا بنده میبایست تاوان بلند پروازی آقای م. را پرداخت نمایم. نامبرده حتی بدون رفتن یک روز به زندان و این که از این شهر به آن شهر بروند تا بتوانند با صدور حکم به اعسار ماهیانه مبلغ ناچیزی را بپردازند و حقیر را به چالش بکشند.

حضرات آنچه که مشخص است. ایشان آقای (م) با تقدیم این دادخواست درصدد عدم پرداخت دین می‌باشد. توضیح این که ایشان اگر ملائت ندارند، چگونه وی در یک پرونده ۲ وکیل اختیار نمودند؟، و همچنین ایشان با حیله و تقلب کلیه حسابهای خویش را اعلام ننمودند، و همچنین چندین خانه و چند دستگاه اتومبیل نیز دارد. دادگاه محترم با استعلام به این مسأله پی برده است و از محضر دادگاه تقاضای رد تجدید نظر خواهی مورد استدعاست.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *