فسخ نکاح به جهت تدلیس

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
فسخ نكاح به جهت تدليس

فسخ نکاح به جهت تدلیس به معنای ابطال عقد ازدواج به دلیل فریب یکی از طرفین در ارائه اطلاعات نادرست یا پنهان کردن حقیقتی مهم است که در تصمیم‌گیری برای ازدواج تأثیرگذار بوده است. در ادامه نمونه ای از آن را مشاهده می‌کنید.

فسخ نکاح به جهت تدلیس، جعل در شناسنامه، تغییر تولد

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

موکل اینجانب به تاریخ ۷۹/۴/۲۷ طی عقدنامه رسمی …… در دفتر ثبت ازدواج شماره …… شهرستان …… مبادرت به عقد ازدواج دائم با خانم …… فرزند …… نموده است.

حال آنکه پس از ازدواج و براساس مدارک مطمئن از جمله گذرنامه شماره …… به نام آقای …… (همسر سابق خوانده ردیف اول را نامبرده به عنوان همراه در گذرنامه ایشان بوده است و سایر دلائل و عنداللزوم استعلام از ثبت احوال کشور) تاریخ تولد خود را ۱۳۴۵ اعلام گردیده که ایشان در اصل متولد ۱۳۳۵ بوده ولی با دست بردن در سند جعلی متقلبانه اقدام به تغییر سن به جهت غیر قانونیبه ۱۳۴۵ نموده‌اند.

از آن جایی که خوانده ردیف اول ابتدا خود را متولد ۱۳۴۵ معرفی غیر قانونی نموده و بعد موکل متوجه شده که با حیله و نیرنگ و جعل اسناد دولتی و استفاده از سند مجعول مبادرت به این ازدواج نموده و باعث فریب و اغوای موکل شده است؛ علی هذا مراتب یاد شده و استناد به مواد ۱۱۲۰، ۱۱۲۸ و ۱۱۳۱ قانون مدنی تقاضای رسیدگی و صدور حکم بر فسخ نکاح به لحاظ تدلیس را دارد.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *