صورت جلسه شهادت توسط شهود

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
صورت جلسه شهادت توسط شهود

صورت جلسه شهادت توسط شهود برای ثبت و نگهداری آگاهی‌ها، اظهارات و شهادت‌هایی بکار می‌رود که افرادی که شاهد یا شهودی از وقایع یا مواردی داشته‌اند، در یک جلسه رسمی مورد نظر به دادگاه یا مرجع قضایی ارائه می‌دهند. این صورت جلسه معمولاً شامل جزئیاتی از شهادت هر شاهد، اظهارات و مشاهدات آنها درباره وقایع مورد بررسی و همچنین پرسش و پاسخ‌های داده شده در جلسه است. در زیر نگارشی از صورت جلسه شهادت توسط شهود را مشاهده می‌کنید.

نگارش صورت جلسه شهادت توسط شهود

ریاست محترم دادگاه عمومی شهر ……

محضر مبارک ریاست محترم دادگاه، با سلام و تحیت؛

احتراماً در راستای کلاسه پرونده که اینجانب …… برای مورخه …… ساعت ۱۲:۰۰ به عنوان شهود آقای …… دعوت گردیده بودم، معروض می‏دارد:

که بنده به علت در مسافرت بودن در موعد مقرر قادر به حضور نبوده.

لهذا به موجب این مسوده صریحاً و منجزاً و با در نظر آوردن خداوند متعال و علم و اطلاع به شهادت کذب اظهارات خود را بدین شرح اعلام می‌دارم:

که پدرم بنام …… با خانمها به نامهای (ن) …… و (م) …… و (ب) …… مشاعاً شریک بوده؛ که آقای …… چند روز قبل از تنظیم صلح نامه مورخه …… با تلفن همراه اینجانب تماس حاصل نموده، و به بنده اظهار داشته که، آقا بیا تکلیف زمین‌های موسوم به (…….) و (……) را تعیین و روشن نماییم.

که نهایتاً بنده به همراه مادرم بنام (خ) و (ن) …… به منزل شخصی آقای …… که همسر خانم (ن) مرادی می‌باشد، رفتیم و خانم (ب) مرادی نیز در آنجا حضور داشتند که در آنجا آقای …… و خانمهای …… اظهار داشتند که ما تنها اختیار زمین‌های دیمی یاد شده فوق …… و …… را داریم. و آنها را بدین عنوان به پدرت می‌دهیم که حرام است، و بروید و آنها را شخم بزنید.

که ما هم در جواب گفتیم که اینجوری نمی‎شود. باید کاغذ بدهید، فردا ما هم آمدیم دادگاه به حاج آقا …… گفتیم که این خانمها اینجوری گفتند تکلیف چیست؟ حاج آقا هم فرمودند به آنها بگوئید بیایند دادگاه و آنها هم مجتمعاً به دادگاه آمدند که در آن زمان اتفاقاً آقای …… وکیل دادگستری در دادگاه حضور داشتند.

که نهایتاً حاج آقا.. خطاب به آقای …… وکیل فرمودند که آقای وکیل برای آقایان …… و خانمهای …… صلح و سازش بنویس، که آقای وکیل صلح و سازش نوشتند و خانمهای …… نیز اثرانگشت زدند و به حاج آقا گفتیم برایمان مهر دادگاه را بزنند که خودش گفت به آقای (ف) بگو که امضاء کنند که ایشان نیز امضاء نمودند و بدین شرح اسم و ذکری از خسارت و دیه نیامده و در این راستا حاضر به اتیان سوگند می‌باشم.

با تشکر ……

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *