صدور رأى سلب حضانت از مادر طفل

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
صدور رأى سلب حضانت از مادر طفل

صدور رأى سلب حضانت از مادر طفل به معنای صدور حکمی توسط دادگاه است که حضانت و سرپرستی کودک را از مادر سلب می‌کند. این رأی معمولاً به دلایلی مانند عدم صلاحیت مادر به دلیل مشکلات اخلاقی، اعتیاد، یا عدم توانایی در مراقبت مناسب از کودک صادر می‌شود و ممکن است حضانت به پدر یا شخص دیگری که صلاحیت دارد، واگذار شود.

صدور رأى سلب حضانت از مادر طفل

تنظیم صدور رأى سلب حضانت از مادر طفل

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

کودک …… فرزند مرحوم علی اصغر …… می‌باشد، و مادر ایشان خانم …… است و پس از فوت مرحوم …… در شهرستان …… ازدواج مجدد می‌نماید و موکلین که از اقوام کودک بوده و صاحب فرزند نمی­شدند تاکنون (حدود ۴ سال) از کودک نگهداری می‌نمایند.

چون خانم …… دارای حالات روانی خاص بوده و پزشک قانونی آن را تأئید و حسب دادنامه شماره ۴۵۹/۸۶ حکم حجر وی صادر شده، دایره سرپرستی دادگستری اراک طی پرونده ۸۶۰۲۳۴ تقاضای سلب حضانت وی را که پس از اعتراض خانم …… دادگاه تجدید نظر طی دادنامه شماره ۸۶۰۹۹۷۸۶۱۶۸۰۰۱۹۲ رد نمودند.

دلیل عدم رعایت سمت در دادخواست دادنامه را نقض و قرار رد دعوی صادر می‌نماید. علی ایحال به علت عدم دسترسی به خانم …… و اینکه حسب تحقیقات دایره سرپرستی علی الرغم داشتن همسر قانونی در یکی از روستاهای …… با فرد دیگری ازدواج نموده و در حال زندگی است و به جهت تعیین تکلیف کودک آقای …… را به عنوان قیم خانم …… به دایره سرپرستی معرفی نموده که پس از طی مراحل قانونی حکم قیومیت به نام آقای …… صادر گردیده است.

فلذا با عنایت به مدارک پیوست و اینکه خواهانها از اقوام کودک هستند (…… خانم …… می‌باشد) و اکنون نیز با دستور قضائی از سوی بهزیستی نزد موکلین به صورت میهمان زندگی می‌نمایند مستند به ماده ۱۱۷۳ و ۱۱۷۵ قانون مدنی تقاضای سلب حضانت خانم …… از محضر دادگاه مورد مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *