صدور حکم بر فسخ عقد نکاح

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
صدور حکم بر فسخ عقد نکاح

در برخی موارد، صدور حکم بر فسخ عقد نکاح به دلیل عدم توافق یا اختلافات جدی میان زوجین صورت می‌گیرد که بیشتر نماد غیرسازگاری زندگی مشترک است. در موارد دیگر، این ممکن است به دلیل شرایط مخصوصی چون تحقق شرایط عقد، نقض تعهدات مهم، یا وقوع حوادث جدی یا غیرقابل تحمل مثل تجاوزها یا سوء استفاده از جانب یکی از طرفین صورت بگیرد.

صدور حکم بر فسخ عقد نکاح به لحاظ تدلیس در ازدواج با احتساب خسارات دادرسی

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

که اینجانب به تاریخ ۸۸/۱۲/۱۲ سند نکاحیه ازدواج شماره …… تنظیمی در دفتر ازدواج شماره …… شهرستان …… با خوانده ازدواج نمودم ایشان بعد از مراسم خواستگاری اصرار بر انجام مراسم سریع عقد داشته که متأسفانه بنده غافل از همه چیز به خواسته ایشان تمکین داده و مراسم عقد را برپا داشتم بعد از مراسم عقد خانواده خوانده اجازه رفت و آمد به بنده را نداده.

تا اینکه در یکی از ارتباطات متوجه شدم خوانده قادر به نشستن بر روی زمین تا دو دقیقه نبوده و جهت برخواستن از زمین یکی باید وی را کمک کند و در هنگام راه رفتن پاهای خود را به درستی بر روی زمین نمیگذارد و قادر به پیاده روی زیاد نبوده و علت آن هم معیوب بودن ستون فقرات ایشان بوده و نیز کمر درد دائمی دارد.

و به سختی از خودرو پیاده و سواره شده و به علت انحراف ستون فقرات کیف دستی خویش را همیشه به پشتش میاندازد و توانایی بستن بند کفش خویش را نداشته و یک بار هم از بنده درخواست نموده که بندهای کفش ایشان را ببندم.

چنین شخصی قادر نیست ۹ ماه بچه را در شکم خود نگه دارد نمی‌تواند خم شود و پنهان کاری‌های دیگر خوانده استفاده از عینک می‌باشد که در زمان خواستگاری بدون عینک ایشان را ملاقات نمودم علیهذا با تقدیم این دادخواست نظر به اینکه از معایب مذکور قبل از عقد مطلع نبودم در صورتی که اگر اینجانب آگاه بر عیوب موصوف بودم هرگز با خوانده ازدواج نمیکردم.

لهذا مستنداً به ماده ۱۱۲۸ قانون مدنی صدور حکم بر فسخ نکاح با احتساب خسارات دادرسی مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *