تقاضای رسیدگی و صدور حکم استرداد شناسنامه فرزند مشترک

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای رسیدگی و صدور حکم استرداد شناسنامه فرزند مشترک

موضوع تقاضای رسیدگی و صدور حکم استرداد شناسنامه فرزند مشترک به معنای درخواست از دادگاه یا مراجع قضایی برای تأیید و اجرای حقوق پدری یا مادری است که شامل حقوق مربوط به تحصیل، درمان، سفر و دیگر امور زندگی معمولاً نیازمند شناسنامه کودک می‌شود.

تقاضای رسیدگی و صدور حکم استرداد شناسنامه فرزند مشترک

نمونه تقاضای رسیدگی و صدور حکم استرداد شناسنامه فرزند مشترک

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

موکل خانم …… در تاریخ ۱۳۸۳/۱۱/۱ با خوانده آقای …… ازدواج نموده و حاصل این ازدواج یک فرزند مشترک پسر به نام …… می‌باشد، متأسفانه به سبب اختلافات فیمابین زوجین مطابق دادنامه شماره …… مورخ …… صادره از شعبه …… دادگاه خانواده …… تهران مبنی بر صدور گواهی عدم امکان سازش مبادرت به طلاق از یکدیگر نموده‌اند.

لذا لازم به ذکر است خوانده بعد از عروسی هیچ گونه اقدامی در جهت تهیه مسکن مشترک ننموده است موکل در منزل مادرش باردار می‌شود و همانجا فرزندش را به دنیا می‌آورد و خود اقدام به نگهداری و تربیت فرزند می‌نماید به همین سبب شدیداً به مادرش دلبستگی پیدا نموده است.

علیهذا با عنایت به اینکه موکل از هر لحاظ صلاحیت نگهداری و حضانت فرزندش را دارا می‌باشد، و با توجه به اینکه …… در شرف هفت سالگی قرار دارد و احتمال در معرض خطر قرار گرفتن حیات معنوی و اخلاقی طفل وجود خواهد داشت تقاضای صدور حکم دایر بر حضانت فرزند مشترک تا سن رشد از محضر عالی استدعا می‌گردد ضمناً با توجه به اینکه شناسنامه در ید خوانده می‌باشد، تقاضای استرداد و تحویل آن به موکل از محضر عالی مورد استدعا است.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *