نمونه دفاع دعوی فسخ معامله

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
نمونه دفاع دعوی فسخ معامله

در لایحه دفاعیه در پرونده فسخ معامله، ابتدا ادعاهای مطرح شده درباره فسخ معامله را رد می‌کنیم و سپس با ارائه شواهد و مدارک، معتبر بودن و صحت معامله را تایید می‌کنیم. در ادامه می توانید نمونه ای از نمونه دفاع دعوی فسخ معامله را مشاهده کنید.

نمونه دفاع دعوی فسخ معامله

 بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه …… دادگاه عمومی حقوقی ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای مورخ. ….. ساعت ۱۱صبح تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را مطابق ماده ۹۳ ق.آ.د.م. به استحضار دادگاه محترم می‌رساند:

اینجانب…… خواهان پرونده کلاسه فوق هستم، خواسته بشرح دادخواست تسلیمی است در تاریخ در تاریخ …… یک قطعه زمین از اراضی …… را از آقای ……خریداری کرده بودم و چون زمین مذکور قابل تحویل نبود معامله بطور شفاهی فسخ و بجای آن از بابت ثمن معامله که به فروشنده پرداخت کرده بودم.

یک دستگاه اتومبیل تویوتا کمری بشماره …… ایران را به اینجانب تحویل داد. (تعداد زیادی از اهالی محل بشرح استشهادیه پیوست از این موضوع اطلاع دارند در صورت لزوم درخواست استماع شهادت شهود را دارم) چون سند اتومبیل مذکور بنام آقای …… (بنگاهدار) بود در همان موقع به وی مراجعه کردم و قبولی دادند که سند را با تقبل هزینه تنظیم سند بنام بزنند و حتی (چون آقای …… ماشین را از شما خریده بود و شما متعهد سند در قبال وی بودید و چون ماشین به من فروخته شده این تعهد در قبال من هم به قوت خود باقیست) و موقع تحویل و تحول ماشین در پارک …… بود.

آقایان …… و …… و …… و …… چند نفر دیگر حضور داشتند که آقای …… به من گفت که قبول است وکالت بنام من است و سند می‌زنم ولی تاکنون از تنظیم سند امتناع نمودند و از این بابت متحمل خساراتی شده‌ام تقاضای رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *