لایحه دفاعیه مطالبه خسارت ناشی از تخلف وصف

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
دفاعیه مطالبه خسارت ناشی از تخلف وصف

دفاعیه مطالبه خسارت ناشی از تخلف وصف به معنای ارائه توضیحات و استدلال‌های قانونی توسط متهم یا وکیل او برای رد یا کاهش میزان خسارت مطالبه‌شده در دعوای قضایی است. در این دفاعیه، تلاش می‌شود، اثبات شود که تخلف صورت‌گرفته منجر به خسارت ادعایی نشده یا میزان خسارت کمتر از مقدار ادعا شده است.

دفاعیه مطالبه خسارت ناشی از تخلف وصف

بسمه تعالی

تاریخ: ……

معاونت محترم قضایی دادگستری ……

سلام علیکم؛

احتراماً در پرونده کلاسه …… شعبه …… دادگاه عمومی و حقوقی …… اینجانب …… دادخواست مطالبه خسارت ناشی از تخلف وصف علیه خوانده دعوی …… مطرح نموده‌ام که به موجب دادنامه شماره …… احکام و با استناداتی که وکیل خوانده بعمل آورده شعبه …… دادگاه عمومی مستنداً به مواد ۳۵۵ و ۳۸۴ و ۳۸۵ قانون مدنی خواسته اینجانب را درمورد خسارات ناشی از کسری زمین مورد معامله رد نموده و اعلام گردیده خریدار تنها حق فسخ معامله را دارد و مطالبه ثمن نسبت به کسر مبیع به قیمت روز در قانون پیش بینی نشده است.

رأی مذکور در شعبه …… تجدید نظر …… بشماره پرونده …… مطرح و به موجب دادنامه شماره …… عیناً تأیید گردیده و در قسمت پایانی رأی قید شده خواهان اولیه می‌تواند (نسبت به مطالبه ثمن متراژ کسری مبیع را براساس ثمن مبیع و به نسبت آن مجدداً مطالبه می­نماید).

در قسمت فوق و در آراء مراجع مذکور تضاد به نظر می‌رسد و چون مفهوم خواسته دادخواست اولیه مطالبه خسارت ناشی از کسری متراژ بوده که با استناد دادگاه بدوی رد شده است.

در حالیکه در رأی تجدیدنظر مورد دادخواست جدید با همان خواسته ارشاداً اعلام گردیده اینجانب مردد هستم چنانچه دادخواست جدید دایر بر خواسته فوق مطرح نمایم مطرح نمایم با توجه به مواد مذکور نتیجه‌ای خواهد داشت یا خیر؟

تقاضای ارشاد و ارائه طریق مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *