لایحه دفاعیه فسخ معامله و استرداد ثمن

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
دفاعیه فسخ معامله و استرداد ثمن

لایحه دفاعیه در پرونده فسخ معامله و استرداد ثمن برای دفاع در مقابل ادعاها یا درخواست‌هایی که به فسخ یک معامله و بازگرداندن مبلغ آن مرتبط هستند، تهیه می‌شود. در این لایحه، دلایل و استدلال‌هایی که مبنای دفاع  هستند، ذکر می‌شود. این اسناد معمولاً توسط وکلای حقوقی یا نمایندگان حقوقی تهیه می‌شوند. در ادامه می توانید نمونه ای از دفاعیه فسخ معامله و استرداد ثمن را مشاهده کنید.

نمونه دفاعیه فسخ معامله و استرداد ثمن

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم محاکم عمومی ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم،

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اخطاریه و ضمائم به اینجانب …… در تاریخ …… ابلاغ گردیده؛ اینک در مهلت مقرر قانونی و مستنداً به ماده ۳۴۶ ق.آ.د.م. مبادرت به اعلام پاسخ می‌نمایم.

اولاً- در پرونده کلاسه فوق خانم …… به فسخ معامله و استرداد ثمن محکوم گردیده است و ادعای طرفین در پرونده منعکس است شورای حل اختلاف پس از بررسی جامع و کامل اظهارات اصحاب دعوی مبادرت به صدور رأی کرده است.

ثانیاً- – کلیه اظهارات تجدیدنظر خواه مواردی است که قبلاً از ناحیه ایشان در شورای حل اختلاف عنوان شده نامبرده تکرار مکررات نموده است.
تجدیدنظر خواه در لایحه تسلیمی اعلام نموده که بایستی اینجانب جوابگو باشم. درصورتی که صراحتاً در قولنامه قید شده که درصورتی که شخص یا اشخاص غیر از واگذار کننده زمین مدعی مالکیت شدند فروشنده باید پاسخگو باشد و مسئول جبران کلیه خسارات است.

ادعاهای تجدیدنظر خواه کلاً بی‌مورد و فقط برای اتلاف وقت و اطلاله دادرسی عنوان گردیده و متکی به دلیلی نیست. با عرض مراتب فوق و با عنایت به اینکه منظور تجدیدنظر خواه اطلاله دادرسی و جلوگیری از قطعیت حکم و طفره از ادای دین می‌باشد.

تقاضای رسیدگی احقاق حق و صدور حکم بر تأیید دادنامه صادره مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *