لایحه دفاعیه فسخ قرار داد و تحویل برگ سهام

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
دفاعیه فسخ قرارداد و تحویل برگ سهام

لایحه دفاعیه فسخ قرارداد و تحویل برگ سهام، سندی حقوقی است که در آن وکیل به نمایندگی از موکل خود، دلایل حقوقی و مستندات مربوط به فسخ یک قرارداد و درخواست تحویل برگ سهام مرتبط را ارائه می‌دهد. این لایحه شامل استدلال‌های حقوقی، شواهد مربوط به عدم رعایت مفاد قرارداد توسط طرف مقابل و درخواست موکل برای بازگرداندن سهام به مالکیت اصلی است. یکی از انواع اوراق قضایی لایحه دفاعیه است که بعد از تنظیم و نوشتن، در زمان معین برای ارائه به دادگاه تنظیم شود. در ادامه نمونه ای از لایحه دفاعیه فسخ قرار داد و تحویل برگ سهام را مشاهده می‌کنید

 دفاعیه فسخ قرارداد و تحویل برگ سهام

بسمه تعالی

تاریخ: ……

شورای محترم حل اختلاف حوزه …….

لایحه

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای روزشنبه مورخ …… ساعت ۱۰ صبح تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را مطابق ماده ۹۳ ق.آ.د.م. به استحضار شورای محترم می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اینجانب …… به عنوان خوانده حسب دادخواست آقای …… به رسیدگی دعوت شده‌ام.

اولاً- با عنایت به قرارداد فیمابین بشماره …… ارزش ریالی ۱۹ برگ سهام موقت، عبارت از سیصد و شصت میلیون ریال بوده، ضمن اعتراض به میزان خواسته نسبت به صلاحیت شورا که حداکثر آن پنجاه میلیون ریال اختلاف مالی می‌باشد.

بنابراین شورای محترم حل اختلاف …….. به رسیدگی نمی‌باشد.

ثانیاً- در تاریخ …… طی شماره …… پاسخ اظهار نامه نامبرده تسلیم واحد اظهارنامه گردیده است.

ثالثاً- خواهان آقای …… در دادخواست تقابلی که در پرونده کلاسه …… و …… تسلیم نموده که تصویر آن پیوست است خواسته موضوع این پرونده را مطرح نموده و نسبت به آن در پرونده کلاسه …… رأی قطعی صادر شده است.

بنابراین بشرح فوق خواسته خواهان خارج از صلاحیت شورای محترم حل اختلاف و در مرحله بعدی هم امر مختومه است، که باستناد بند ۶ ماده ۸۴ ق.آ.د.م. بایستی قرار رد دعوی صادر شود.

رابعاً- نامبرده طبق توافق نامه …… ملزم به انجام سه تعهد بوده که طبق رأی قطعی شماره …… شعبه ۲ دادگاه حقوقی، هیچکدام را انجام نداده، فرض براینکه تعهدات مذکور را انجام داده، بایستی اول قرارداد را فسخ می­نمود، سپس گواهینامه موقت سهام تحویل و برگ سهام دریافت می‌گردید.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *