لایحه دفاعیه در پرونده فحاشی و ممانعت از حق

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده فحاشی و ممانعت از حق

چنانچه شخصی برای تخریب دیگری به او توهین کند، بزه دیده می‌تواند علیه او در دادگاه اقدام کند. سپس با تنظیم لایحه دفاعیه توهین و ارائه مدارک لازم، این ‌موضوع را در دادگاه اثبات کند. توهین جرمی است که موجب آسیب به آبرو و شخصیت انسان می‌شود. به ‌همین دلیل از جرائم علیه اشخاص محسوب می‌شود. شخصی که به او توهین ‌شده ‌است، می‌تواند برای احقاق حق خود، لایحه دفاعیه در پرونده فحاشی و ممانعت از حق را به دادگاه تقدیم کند.

همچنین هنگامی که شما بنا به مشکلات و مسائل مختلف توسط افراد یا فردی از استفاده ملک یا زمینی که از نظر حقوقی بر آن حق استفاده دارید، منع می‌‎شوید و یا ملک یا زمین‌‎تان توسط شخص دیگری آسیب می‎‌بیند در این زمان لایحه دفاعیه در پرونده فحاشی و ممانعت از حق به کمک‎تان می‌آید. در واقع، شما با استناد به این لایحه می‌‎توانید به مراجع قانونی مراجعه کرده و به رفع مشکل خود بپردازید

لایحه دفاعیه در پرونده فحاشی و ممانعت از حق

بسمه تعالی تاریخ: …………………
ریاست محترم شعبه ……….. دادگاه عمومی جزایی …………………
موضوع: پرونده کلاسه ………………………….
سلام علیکم،
احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اینجانب ……………………………… فرزند ………………… برای روز سه شنبه ……….. ساعت ۱۰ صبح به عنوان متهم به رسیدگی دعوت شده‌ام. موارد ذیل را در مقام دفاع باستحضار دادگاه محترم می‌رسانم:

1- درمورد فحاشی به هیچ وجه اتهام را قبول ندارم. ادعای شاکی که اظهار داشته: بنده در حضور اعضای شورا و نماینده منابع طبیعی و اهالی محل به وی فحش داده‌ام صحت ندارد. تنها شاهدی که ایشان معرفی کرده به اسامی ……………………………… فردی معتاد است و به اتهام اعتیاد و فروش مواد مخدر از آموزش و پرورش اخراج شده است.

شهادت وی شرعاً و قانوناً ملاک عمل نیست ضمن اینکه شاکی اظهار داشته در حضور اعضای شورا و نماینده منابع طبیعی به وی فحاشی شده، من هم قبول دارم که اعضای شورا و نماینده منابع طبیعی حضور داشتند. بنابراین بهترین شهود بر این موضوع اعضای شورای اسلامی و نماینده منابع طبیعی است، نه کسانی که شاکی معرفی کرده که هیچگونه اطلاعی از موضوع ندارند و از روستای دیگری آورده شده‌اند و فاقد صلاحیت شاهد عادل می‌باشند.

ضمن اینکه تعدادی از اهالی هم مراتب را در خصوص اینکه شهود معرفی شده در روستای دیگری کار می‌کردند و اطلاعی از موضوع ندارند، گواهی کردند و استشهادیه مربوطه به پیوست تسلیم است. بنابراین شکایت ایشان در خصوص فحاشی به هیچ وجه وجاهت قانونی ندارد. استدعای اتخاذ تصمیم شایسته در این مورد را دارم.

2- و اما در مورد ادعای شاکی در خصوص ممانعت از حق؛ که مدعی شده اینجانب مانع او برای بردن خاک¬های دپو شده گردیده‌ام. این مورد هم کاملاً بی‌اساس است. چون اولاً- خاک¬ها در تاریخ ……….. بوسیله ……….. از محل برده شده، بنابراین بحث ممانعت صحت ندارد.

مطابق صورتجلسه مورخ ………………… که ذیل آن را آقای ……………………………… (شاکی) امضاء نموده و آقای ……….. بخشدار محل هم مراتب را گواهی و ممهور به مهر شورا شده، خاک¬های دپو شده معدن، بوسیله شاکی آقای ……………………………… به محل کارخانه سیمان حمل شده است. فتوکپی صورتجلسه مذکور به پیوست می‌باشد. بنابراین موضوعی با عنوان ممانعت از حق کاملاً منتفی است.

  1. تقاضای هیئت کارشناسی کردم و بازپرس محترم رسیدگی نکردند.
  2. طبق نامه از ادارات محترم به شرکت سیمان اعلام نمودند از بهره برداری خودداری نمایند که مدارک به پیوست ارسال می‌گردد.
  3. اراضی اختلافی که با منابع طبیعی بوده که اعتراض به رأی کمیسیون ماده واحده به دادگاه محترم شعبه………..حقوقی رسیدگی شده با توجه به اینکه یک قطعه زمین به مساحت ۹۳۶ متر مربع (که در محل معدن نمی‌باشد) جزء اراضی ملی اعلام شده (معروف به ………………………………) می‌باشد و کروکی آن پیوست ‌می‌گردد. قطعه دوم در محل معدن ۷۰۹۸ متر مربع، با اداره منابع طبیعی اختلاف داشتیم، اراضی اشخاص و مستثنیات اعلام و کروکی زمین و رأی دادگاه محترم پیوست می‌گردد. در حقیقت انگیزه شکایت شاکی و علت واقعه آن اینست که ایشان پیشنهاد خرید زمین‌های کشاورزی مرا داشته که من حاضر به فروش ‌نشدم. از این موضوع کینه به دل گرفته و علیه اینجانب مبادرت به شکایت کیفری کرده است. نامه شماره ……………………………… را از پاسگاه محل گرفته و آن را به عنوان مدرک ضمیمه پرونده کرده است، در صورتیکه هیچ ارتباطی به اینجانب ‌ندارد. توضیحات بیشتر را حضوراً و در جلسه رسیدگی اعلام خواهم نمود.

با تقدیم احترام
نام و نام خانوادگی
امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *